Zpravodajství

Muž v Praze postřelil narkomana, který se mu vloupal do sklepa

Obyvatel domu postřelil v neděli kolem druhé ráno v Bečvářově ulici v pražských Strašnicích narkomana, který se vloupal do sklepa.

Zraněného převezla sanitka do vinohradské nemocnice.


Narkoman nakažený žloutenkou typu E se vydal do sklepa krást. Když muž žijící v domě uslyšel rámus, šel zkontrolovat sklepní prostory bytovky. Tam objevil muže pod vlivem drog.


V krátkém okamžiku se strhla potyčka. Narkoman na obyvatele domu vytáhl pepřový sprey a vzápětí i šroubovák. Napadený měl ale u sebe svou legálně drženou zbraň, kterou použil a střelil útočníka do hrudníku. Na místo incidentu okamžitě dorazila jak záchranka, tak i policie, která ihned zahájila vyšetřování.


V prvé řadě teď budou kriminalisté posuzovat, jestli muž použil zbraň oprávněně v sebeobraně, nebo zda ho obviní za nepřiměřený zásah.


Podle policejního mluvčího Tomáše Hulana to ale bude nejspíš ještě nějakou dobu trvat. "Vyšetřování samozřejmě běží, zítra případ převezmou vyšetřovatelé oddělení, pod které místo střelby spadá a určí, jak celý incident klasifikovat," řekl tn.cz v neděli dopoledne Hulan.


Dodal, že pokud nebude jasné, kterým paragrafem střelbu ohodnotit, budou pravděpodobně následovat znalecké posudky, které řeknou, jestli nájemník použil zbraň oprávněně nebo ne.


V Nuslích hořelo auto, asi ho někdo zapálil


Asi hodinu před sobotní půlnocí vyjížděli hasiči do ulice Na Veselí v pražských Nuslích. Likvidovali tam požár osobního automobilu, který pravděpodobně někdo úmyslně zapálil.


"Vyjížděli jsme k požáru osobního vozu Citroen, který se nám podařilo uhasit dřív, než oheň stačil poškodit okolní vozidla," řekl vyšetřovatel hasičů a dodal, že podle předběžných výsledků šetření bylo jako pravděpodobná příčina vzniku požáru stanoveno jeho úmyslné založení. Podle vyšetřovatele přispěla k rychlému šíření ohně i to, že vůz byl plně naložen odpadem.


Ohněm zcela zdevastovaný Citroen se středočeskou espézetkou nebyl pro místní policisty ničím neznámým. Jak uvedl jeden z mužů zákona, vůz sice neprocházel evidencí odcizených vozidel, ale stál zde zaparkovaný již delší dobu. "Měl rozbitá okna a dokonce na něm byly už umístěny i výzvy od městské policie k jeho odstranění," poznamenal.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz