Zpravodajství

Kabáty rozzlobilo CD jejich hitů za 49 korun. Nakonec asi nevyjde

Už v pátek mělo na stáncích vyjít CD v papírovém přebalu s názvem Hity skupiny Kabát. Známá skupina s ním ale má jen málo společného.

Na první pohled působí přebal desky jako výběr hitů známé rockové kapely. Jedná se ale pouze o Kabát revival, který nazpívala skupina 666 Revival.


Kabát se zlobí


"Na první pohled prostě nepoznáte, že se nejedná o Kabáty, ale o revivalovou skupinu. To nás samozřejmě štve, protože nechceme zklamat naše fanoušky, kteří až doma zjistí, že vyhodili 49 korun za úplně jinou kapelu," postěžoval si tn.cz manažer skupiny Kabát Radek Havlíček.


"Vydat muziku kapely Kabát, kde nezměníte aranžmá ani slova, není podle autorského zákona trestné, ale rozhodně nelze zneužít logo kapely Kabát," míní Havlíček. Jeho slova potvrdil i pražský právník David Smrčka.


Na plánované CD upozornili kapelu fanoušci. "Ti udržují na internetu fanklub, ve kterém pravidelně chatují jak mezi sebou, tak se členy kapely. Právě fanoušci se nás ptali, jestli levná deska opravdu vyjde," řekl Havlíček.
 

Přebal plánované desky byl k nahlédnutí na internetu. Bohužel jen do doby, než naše redakce oslovila vydavatele z agentury T-Production Jaroslava Topercera. Chtěli jsme vědět, zda nepovažuje nosič za nekalé jednání proti skupině Kabát. Název "Hity Skupiny Kabát“ totiž navozuje pocit, že opravdu kupujete desku Kabátů.

 

 

 

Pan Topercer se k vydání desky odmítl vyjádřit. “Vyjádření nedám, protože nevím, zda CD opravdu v pátek vyjde. Musím ještě kontaktovat OSU (Ochranný svaz autorský, pozn.red.) a zjistit, zda je album opravdu nahlášené. Podvod na lidi to rozhodně není, protože na přebalu připravovaného CD je velkým písmem napsáno Kabát revival, hraje skupina 666 revival. Nechceme nikoho poškodit, ani fanoušky, ani skupinu Kabát," řekl jen po telefonu redakci tn.cz.

 

 

 

Deska nakonec nevyjde

Podezřelé je, že krátce po telefonickém rozhovoru se zástupcem T-Production obal desky z internetu zmizel. Zůstala pouze písemná nabídka. Ani z té ale není zřejmé, že jde o revival a ne o výběr kapely Kabát.

 

 


Následoval další telefonát s Jaroslavem Topercerem. Ten nejdříve odmítl, že by jakékoli internetové stránky provozoval. Tvrdil také, že když přijedeme, tak nám obal desky ukáže. Po dalších pěti minutách hovoru řekl, že obal je v tiskárně a on sám ho ještě neviděl. Vše zakončil tvrzením, že obal vyšel v rozpracované formě. Poslechněte si část rozhovoru.

 

 

Pokud vydavatel alba opravdu vyrobil přebal desky s nápisem Hity skupina Kabát Revival, hraje 666 Revival, pak ale vydání alba nic nebrání, ani samotná skupina Kabát.


"Naopak, my revivalové kapely podporujeme. Dokonce mají od nás i svolení používat podobné logo jako má skupina, ale s jasným označením, že jde o revival. Sami Kabáti koncertují jen jednou až dvakrát do roka a tak je hrozně fajn, že i tak se jejich písničky hrají. Na druhou stranu bych rád upozornil fanoušky, že alba skupiny Kabát se dají koupit pouze v obchodech s muzikou. Desky jako doplněk k časopisům nikdy vycházet nebudou. Rozhodně je nehodláme prodávat v papírovém obalu za 49 korun," uzavřel manažer Havlíček.


Jaroslav Topercer se podle svých slov nakonec rozhodl, že desku Hitů skupiny Kabát nevydá. Prý si o celé kauze promluví s právním zástupcem kapely Kabát.


Praví Kabáti vyjdou na podzim


Pepa Vojtek se svou skupinou ale na nové desce opravdu pracuje. V těchto dnech nahrávají a píšou texty.


"Náš textař si dokonce vyjel na ryby, aby nachytal inspiraci. Stejně nepřiveze ani čárku a ani rybu, snad aspoň rýmu," vtipkoval Havlíček. Nová deska by měla vyjít ještě před obřím koncertem, který bude 12. záží v Praze na Vypichu.

Kateřina Lang, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz