Zpravodajství

Po Bursíkovi odejde z vedení zelených i Kateřina Jacques

Po Bursíkovi odejde z vedení zelených i Kateřina Jacques
Zdroj: Mediafax

Kateřina Jacques nebude v podzimních volbách znovu kandidovat do sněmovny, navíc se chce časem vzdát i funkce místopředsedkyně Strany zelených.

"Svoji rezignaci jsem nabídla už na pondělním jednání předsednictva. Oni s tím ale zásadně nesouhlasili s poukazem, že pokud rezignuje nejsilnější figura, a tou je náš předseda Martin Bursík, tak rezignace dalšího člena, navíc místopředsedkyně strany, by nyní vedení příliš oslabilo. To jsem akceptovala s tím, že nebudu kandidovat v nadcházejících volbách," řekla Lidovým novinám Kateřina Jacques.

 

Myšlenky na rezignaci na místopředsednický post u zelených se ale nevzdala. "Posečkám na další děje a budu svůj postup koordinovat v zájmu strany," dodala. Stranu zelených nyní po Bursíkovi řídí dosavadní první místopředseda a exministr školství Ondřej Liška.

 

Své rozhodnutí Jacques zdůvodnila jako osobní přístup k tomu, že eurovolby nedopadly pro zelené podle jejich představ. Strana ve volbách do Evropského parlamentu získala jen 2,06 procenta hlasů.

 

Podle Lišky nemá Jacques ke složení funkce místopředsedkyně strany žádný důvod.

 

"Důvěru pro vedení strany jí totiž svěřil sjezd strany, nikoliv primárky před evropskými volbami," vysvětlil Liška. Kandidaturu do sněmovny pak podle jeho vyjádření "věcí, kterou musí každý dobře zvážit".

 

Martin Bursík vedení strany rezignaci na post předsedy v pondělí. Reagoval tak na volební fiasko. Zelení totiž ve volbách do Evropského parlamentu získali jen dvě procenta hlasů. "Je to velmi špatný výsledek," komentoval počet hlasů Bursík.
 

gib, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz