Zpravodajství

Podnikatelé museli platit policii výpalné. Další svědectví.

Policejní inspekce navrhla kvůli úplatkům stíhat trojici teplických policistů. podezírá je, že požadovali po podnikatelích výpalné.

Výpovědi podnikatelů se podobají jako vejce vejci. Policisté v čele s Romanem Majernikem a Radkem Turišinem si vymysleli kauzu, a pak chtěli peníze za její utajení.
 

Na policisty už byl podán návrh na zahájení trestního stíhání. Policejní inspekce také prověřuje jejich majetkové poměry. Údajně si v minulosti koupili nemovitosti za miliony korun, které jako policisté nikdy nemohli vydělat.
 

Obavy podnikatele přešly, když o policejním nátlaku minulý týden promluvil podnikatel Michael Bartés. Po něm policisté chtěli 200 tisíc korun, jinak ho zničí.
 

"Na mě vlastně udělali smyšlený anonym a na základě toho anonymu mě začali vyšetřovat,“ řekl teplický podnikatel Martin Rhein.
 

"Kauzu pak převzal nějaký pan Turišin, který řekl, že ji strčí do nějakého šuplíku, tak jsem mu dal peníze,“ popisuje další dění podnikatel Petr Jurečka.
 

Policisty usvědčily nahrávky, které si vždy při rozhovoru s nimi pořizoval právě Bartés.
 

Policista Turišin se u soudu ocitl už kvůli úplatkům v jiné kauze. Nezákonnost svého jednání ale policisté odmítají.
 

Mezi stíhanými policisty je i bratr exministra dopravy Aleše Řebíčka. Ten se kvůli aféře vzdal kandidatury v předčasných volbách.

muf s přispěním Jiřího Hynka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz