Zpravodajství

VIDEO: "Atentát“ na pražské metro. Vandalové zničili poslední jízdu

Při poslední jízdě soupravy metra sovětské výroby se děly věci. Cestující museli z vozu vystoupit.

Legendární souprava sovětské výroby měla dnes absolvovat poslední jízdu. Ve stanici metra B Lužiny na ni ale hodili tři útočníci krabici s plehovkami plnými barev.


Všichni výtečníci patřili k věkově mladším. Přední část vlaku metra tak byla celá zašpiněná od modré, žluté a zelené barvy. Jak viděl útok strojvedoucí se podívejte na videu pod titulkem článku.


Strojvedoucí soupravu okamžitě zastavil a donutil pasažéry vystoupit. Poslední cestu staré soupravy si nechtěli nechat ujít ani lidé, kteří nebydlí v Praze. Pro ty se stala jízda zlým snem.

Zdroj: pro TV Nova Tomáš Krčál

 

Byli jste ve stanici metra Lužiny v osudný moment, kdy vandalové zaútočili na historickou soupravu? Pošlete nám fotografie a videa s názvem Metro na e-mail michal.kratochvil@nova.cz. Děkujeme.

 

"Po incidentu odjela souprava do depa ve Zličíně," řekl tn.cz mluvčí pražského dopravního podniku Ondřej Pečený.

 

Soupravy 81-71 v pražském metru končí po 31 letech provozu. Nahradí je modernizované verze těchto vlaků. Při rekonstrukci ze starých typů zůstávají jen podvozky a některá vnitřní zařízení. Zbytek včetně interiérů se kompletně obnovuje.


Většina z 507 vozů sovětské výroby, které pražský dopravní podnik nakoupil, se modernizovala a stále jezdí. Pět zbývajících se sešrotuje, tři poputují jako exponáty do muzeí a dalších pět bude sloužit jako historická souprava při různých oslavách.

ora s přispěním Michala Kratochvíla, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz