Zpravodajství

Zemětřesení u Jadranu. Báli se i Češi

Zemětřesení o síle 4,8 stupně podle Richterovy škály postihlo v pátek Černou Horu.

Podle místních seizmologů bylo epicentrum u přímořského, turisty oblíbeného města Ulcinj na jihu země u hranic s Albánií.


Podle svědků se zemětřesení projevilo praskáním ve zdech a pohybem nábytku. Otřesy ale nezpůsobily žádné výrazné materiální škody a nevyžádaly si oběti nebo zraněné. Nikdo z českých turistů v oblasti nebyl zraněn.


Město Ulcinj bylo ve své historii poničeno zemětřesením již několikrát. Poprvé je katastrofální otřesy půdy postihly v roce 444, naposledy v dubnu 1979.


Tehdy si zemětřesení o síle 7,0 stupňů podle Richterovy škály vyžádaly přes sto lidských životů a tisíce zraněných. Epicentrum otřesů, které trvaly deset vteřin, bylo 15 kilometrů od pobřeží mezi města Bar a Ulcinj.


Do konce roku 1979 Černou Horu postihlo ještě 90 následných otřesů o síle přes pět stupňů podle Richtera.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz