Zpravodajství

Tenhle muž vedl útok na Topolánka. Dělá v ochrance. ROZHOVOR

Potvrzeno. Martin K. z Prahy stál v pátek v čele čtveřice mužů, kteří v Hustopečích napadli šéfa ODS.

Zatím to o sobě tvrdil jen on sám, ale teď už to potvrdili i policisté. Muž, který zaútočil na Mirka Topolánka je ten, kterého vidíte na snímcích.

Zdroj: TN.cz

Po sobotním "oťukávání", kdy se ozval reportérovi TV Nova, dnes ukázal osobní doklady. Policisté, kteří znají podrobnosti o případu, pak potvrdili, že Martin je skutečně tím, za koho se prohlašuje.
 

Při pátečním útoku Mirka Topolánka v jihomoravských Hustopečích napadla skupinka mužů a trefila ho nad pravé obočí.
 

Policisté zatím uvedli, že znají jména dvou ze čtyř útočníků. Mezi nimi je i Martin K., který v sobotu kontaktoval TV Nova. Policie dlouho tvrdila, že nemá důkazy, které by podporovaly tvrzení o útoku na objednávku.


Odpoledne začala břeclavská policejní mluvčí Alice Čechová hovořit jinak. "Máme nové informace, k nimž se zatím ale nemůžeme vyjádřit, prověřujeme to," uvedla Čechová.
 

To potvrzuje i Martinova výpověď, ve které tvrdí, že měli spolu s třemi dalšími kumpány za útok na Mirka Topolánka dostat částku v řádu desetitisíců na osobu. Slíbil jim ji prý objednavatel celé akce. "Část peněz jsme dostali, ale zbytek ne,“ tvrdí teď šéf útočníků. Kolik dostali, nechtějí zatím muži prozradit.


"Motiv té akce byl z mé strany jakýsi finanční zisk,“ přiznává Martin K. Dodává, že si je najal člověk, který se jim nepředstavil. Mladíci ho potkali na koncertu, kde dělali pořadatele. Znají prý jen jeho jméno a tvář. Telefonní číslo nemají.


Tvrdí, že na místě od objednavatele převzali kromě peněz i plato vajec.
 

"Účelem útoku nebylo zranit expremiéra, ale pouze vyvolat rozruch. Měli jsme rozvířit stojaté vody," tvrdí Martin K.


"Už to mělo proběhnout den před tím v Břeclavi, tam nám ale objednavatel útoku řekl: ´Dneska ne, vykašleme se na to,´“ tvrdí Martin s tím, že druhý den měli na Topolánka zaútočit ve chvíli, kdy bude opouštět hřiště.
 

Muži, kteří Topolánka napadli, se nyní skrývají a omezili kontakt s rodinami i se známými. Rozpoutané policejní manévry je překvapily. Při cestě z Hustopečí prý dokonce minuli několik policejních hlídek. "Policejní zátarasy jsem potkal na D1 a bez problémů jsem projel,“ dodává Martin K.


Po konzultaci s právníkem jsou teď připraveni přihlásit se na policii a přiznat se k házení vajec. S přiznáním prý nemají problém mimo jiné i proto, že se domnívají, že se nedopustili trestného činu, ale pouze přestupku.


Reakci Mirka Topolánka na incident si prohlédněte tady

vrl s přispěním Jaroslava Kasnara, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz