Zpravodajství

Kvůli papeži se uzavře na den D1, jinak pojedou i vlaky

Bezpečnostní a dopravní opatření se dotknou klíčových silnic a tratí mezi Brnem, Prahou a Starou Boleslaví.

Policie uzavře v okolí Brna od soboty 26. září od 18 hodin do neděle 27. září do 20 hodin dálnici D1.


"Úplná uzávěra dálnice bude mezi 196. a 203. kilometrem, od místa křížení dálnic D1 a D2 po exit Východ, což je první dálniční přivaděč do Brna směrem od Olomouce," řekl vedoucí operačního odboru jihomoravského policejního ředitelství Karel Pospíšil.


Policie přikročila k neprodyšnému uzavření dálnice kvůli parkování dvou tisícovek ohlášených autobusů. "To představuje frontu dlouhou asi deset kilometrů," řekl Pospíšil. Vysvětlil, že autobusy budou parkovat na dálnici, protože je nelze postavit na nezpevněné plochy v okolí Brna.


Objízdné trasy povedou v obou směrech po souběžných čtyřproudových silnicích.


Na bezpečnost dopravy i věřících dohlédnou podle Pospíšila stovky dopravních policistů, dalších několik set pořádkových policistů a několik stovek kriminalistů v civilu.


Desítky tisíc lidí zamíří do Brna vlakem.


"Železnice posílí v neděli 27. září vlakové spoje, které odvezou věřící na papežovu mši do Brna o mimořádné rychlíky a spěšné vlaky," řekl ředitel jihomoravského centra osobní dopravy Pavel Karšulín.


"Speciální ranní rychlíky pro 1100 cestujících vypraví České dráhy do Brna z Pardubic a Jihlavy, v jednání jsou i dva mimořádné rychlíky ze Žďáru nad Sázavou, které pojmou 434 a 674 cestujících," upřesnil.


Do zastávky Brno - Slatina, kde skončí všechny mimořádné spoje, zamíří v neděli 27. září navíc i zvláštní spěšné vlaky z Bojkovic, Veselí nad Moravou, Slavičína a Ttřebíče.


Na stovky tisíc návštěvníků jihomoravské metropole se připravuje rovněž brněnský dopravní podnik. V sobotu, den před mší, bude k areálu letiště v Tuřanech jezdit každou půlhodinu standardně linka číslo 76. V neděli ve čtyři hodiny ráno uzavře policie pro veškeré autobusy Evropskou ulici. K tuřanskému letišti v té chvíli začnou jezdit mimořádné autobusy s označením P a C.


"Jejich interval bude v rozmezí jedné až dvaceti minut," řekl generální ředitel DP Bedřich Prokeš. Linka P bude podle jeho slov jezdit k letišti z hlavního nádraží, linka C z Černonvických teras.

 

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz