Zpravodajství

V pražské Hostivaři nepojedou téměř měsíc tramvaje

V pražské Hostivaři nepojedou téměř měsíc tramvaje
Zdroj: Jindřich Kodíček

Až do 24. října nepojedou tramvaje do pražské Hostivaři, výluky se dotknou několika desítek tisíc lidí.

V Pražské Hostivaři nepojede kvůli opravě trati téměř měsíc tramvaje. Výluka začíná po skončení denního provozu 29. září a skončí 24. října, sdělily agentuře Mediafax Dopravní podniky.

 

Linka 19 bude ve směru od Lehovce ze zastávky Strašnická odkloněna do zastávky Kubánské náměstí, odkud bude v pracovních dnech pokračovat jako linka 24 ve směru Kobylisy, mimo pracovní dny zde bude ukončena.

 

Tramvaje číslo 22, 57 a 59 ve směru od Náměstí Míru budou zkráceny a ukončeny v zastávce Nádraží Strašnice (nástupní zastávka Radošovická), tramvaj číslo 24 ve směru od Otakarovy bude v pracovní dny ze zastávky Kubánské náměstí pokračovat jako linka 19 ve směru Lehovec.
 

Linka 26 ve směru od Špejcharu bude zkrácena a ukončena v zastávce Hostivařská, linka 51 ve směru od Divoké Šárky bude ze zastávky Strašnická odkloněna do obratiště Kubánské náměstí, kde bude ukončena.

 

V úseku Kubánské náměstí – Radošovická – Hostivařská bude v nepřetržitém provozu zavedena zvláštní tramvajová linka číslo 33.

 

Náhradní autobusová doprava v uzavřeném úseku bude během denního provozu zajištěna pravidelnými autobusovými linkami 122, 154 a 181, v noční provozu prodlouženou linkou 511. Od 30. září až do ukončení výluky bude vždy od 0:30 do 04:00 v úseku Strašnická - Nádraží Hostivař zavedena náhradní autobusová doprava X-57, upozorňuje dopravní podnik.

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz