Zpravodajství

Bratranci zachránili život cyklistovi. CENA MICHALA VELÍŠKA

Letos se už počtvrté udělují ceny za odvahu a statečnost. Představujeme vám čtvrtý příběh hrdinů.

V nedělních Střepinách jsme vám představili příběh bratranců Pavla Staňa a Petra Fišera. Prokázali odvahu a statečnost; bez ohledu na vlastní bezpečnost a zachránili život mladému cyklistovi.

 

Neslyšel vlak a vjel mu přímo pod kola

 

V sobotu 20. června večer se mladý cyklista Libor Mejstřík shodou nešťastných okolností v obci Chocerady střetl na nechráněném železničním přejezdu s osobním vlakem. Byl velmi těžce zraněn na obou nohách a hrozila mu smrt vykrvácením. Na místě mu rychle poskytli první pomoc dva devatenáctiletí chlapci, Pavel Staňo a jeho bratranec Petr Fišer.


Zatímco Pavel Liborovi pohotově ucpal tepny na poraněných nohách, Petr okamžitě zavolal mobilním telefonem své mamince, zdravotní sestře, která oba chlapce po telefonu instruovala až do příjezdu týmu benešovské záchranné služby a osádky vrtulníku Letecké záchranné služby z Prahy. Díky nim byl Libor včas letecky převezen do Fakultní nemocnice Motol a úspěšně operován. Dnes je na invalidním vozíku, ale žije, je vyrovnaný a šťastný.

 

Na medailonek obou zachránců se podívejte na úvodním videu. Po představení cyklu pěti reportáží zahájíme 29. listopadu veřejné hlasování o vítězi Ceny Michala Velíška.

 

Kdo letos získá cenu

 

V týdnu od 29. listopadu do 6. prosince budete moci hlasovat pro svého favorita na internetových stránkách nadace Adra, kde jsou také podrobné informace o projektu.

 

Vítěz bude vybrán ve veřejném internetovém hlasování a slavnostně oceněn 9. prosince v prostorách pražského magistrátu.

 

Udílení ocenění je společným projektem TV Nova a Nadace Adra. Nova.cz a tn.cz jsou generálními mediálními partnery. Více o projektu na www.nadace-adra.cz .

tam, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz