APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Sedmiletá královna samby nezvládla tanec. Rozplakala se

Školačku Júlii museli na start průvodu donést. Neunesla pozornost novinářů a diváků.

Sedmiletá královna samby Júlia Lira, která se měla stát zlatým hřebem karnevalu v brazilském Rio de Janeiro, průvod nedokončila. Před zahájením taneční přehlídky se rozplakala.


V Riu vrcholí karnevalová slavnost. Jedním z bodů jejího programu je i tradiční přehlídka dvanácti nejlepších škol samby, jíž se měla zúčastnit mladičká tanečnice v čele průvodu své školy Viradouro.

 

Júlia ale neustála pozornost médií a před reportéry se rozplakala. Rodiče se dívku sice pokusili uklidnit, nakonec ji však museli odvést pryč. "Plakala, protože kolem ní bylo příliš mnoho lidí,“ vysvětlil její otec Marco Lira, který řídí karnevalový tým Viradouro.

 

Dívenka průvod s pláčem opustila celkem dvakrát, podruhé asi na dvacet minut. Pokaždé se ale vrátila.

 

Vystoupení musel posvětit soud


Účast dívky v karnevalu vzbudila vlnu nevole u celé řady Brazilců, kteří neschvalují postavení dítěte do role se sexuálním kontextem. Výbor pro ochranu dětí a dospívajících státu Rio de Janeiro se dokonce pokoušel dívce zakázat tančit v karnevalové přehlídce prostřednictvím soudu. Ten však minulý týden rozhodl ve prospěch Júlie a jejích rodičů. Více v reportáži.

Jeden z Júliiných bubeníků Carlos Alberto však upozornil na to, že role "královny bubnů“ nemusí nutně mít sexuální rozměr. "Každá škola má právo na inovaci a na vlastní volbu umělce do čela bubnového sboru, ať už by to byla žena s nádherným tělem nebo nevinné a nadané dítě,“ řekl Alberto.


Karneval v Riu bude pokračovat až do středy a skončí po vyhlášení výsledků taneční soutěže.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz