Ferrari 599 GTB je fantastické auto. Jenže sama továrna ukázala, že i něco tak dokonalého se dá vylepšit.
Jmenuje se 599 GTO. Cílí na nejbohatší a nejdychtivější klientelu světa, takže premiéra je plánována na autosalon v Pekingu. V Evropě se objeví až na podzim na pařížském autosalonu.
GTO je vlastně závoďák pro klasické silnice. Silnější keramické brzdy, tužší podvozek a snížený podvozek přilepil auto k silnici. Zároveň auto prošlo velkou odtučňovací kůrou. Některé díly jsou vyrobené z kompozitů, hliníkové díly pak jsou tenčí. Výsledkem je zhubnutí o 195 kg. Auto tak po redukční kůře váží 1495 kg.
Menší váhu má rád motor – výkonný šestilitrový dvanáctiválec o výkonu 493 kW. Jeho původ je v supersportu Ferrari Enzo. Stejně tak pochází z tohoto auta i sekvenční převodovka, která však má novou elektroniku. Díky ní dokáže změnit převod za méně než 60 milisekund.
Zákazníci se tak budou moci opájet zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,35 sekund a velmi symbolicky auto pojede maximálně 335 km/h.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz