Zpravodajství

Český pavilon na výstavě EXPO navštívilo rekordních 47 tisíc lidí

Český pavilon na Všeobecné světové výstavě EXPO 2010, která probíhá od 1. května do 31. října v Šanghaji, během neděle navštívilo rekordních 47 tisíc lidí.

Celkem do českého pavilonu již zavítalo 750 tisíc lidí. Svoji kulturu a strategii udržitelného rozvoje na výstavě EXPO vystavuje více než 180 států, mezi nimi i Česká republika. Státy se snaží ukázat to nejlepší, čeho jsou schopny, v pavilonech, které svojí architekturou patří k tomu nejzajímavějšímu, co lze na světě spatřit.

Heslo výstavy je "lepší město, lepší život", očekává se, že ji na ploše o rozloze 5,3 čtverečního kilometru, kde jsou pavilony rozmístěny, navštíví od 1. května do 31. října 70 milionů návštěvníků. V areálu se uskuteční více než 20 tisíc kulturních představení.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ MARTINA RUSKA PŘÍMO ZE ŠANGHAJE VE VIDEU POD TITULKEM

Český pavilon má půdorys pražského Starého Města. Název expozice je Plody civilizace. Návštěvníci by měli při průchodu imaginárními pražskými uličkami objevovat vystavené exponáty.

Martin Rusek, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz