Skupina ozbrojenců začala střílet v nočním klubu u města Medellin v severozápadní Kolumbii a zabila nejméně sedm lidí a dalších devět poranila. Informovala o tom v sobotu stanice BBC.
Útočníci začali podle policie střílet samopaly na všechny bez rozdílu a pak odjeli na motorkách.
Útok pravděpodobně souvisel s boji mezi konkurenčními kokainovými kartely.
ČTĚTE TAKÉ:
Kolumbijská policie zatkla vlivného španělského pašeráka drog
Medellin je druhé největší město Kolumbie a v poslední době se tu množí útoky související s obchodem s drogami. Tím se pomalu začíná stávat jedním z nejnebezpečnějších měst v zemi.
Podle statistik americké tajné služby CIA je Kolumbie největším producentem kokainu na světě, a to i přestože se množství vyrobeného kokainu od roku 2007 stále snižuje.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz