Zpravodajství

Bagrista, který byl zavalen v tunelu Blanka, je v nemocnici

Bagrista, který byl zavalen v tunelu Blanka, je v nemocnici
Bagrista zavalený v tunelu Blanka Zdroj: TN.cz

Bagrista, kterého začátkem tohoto týdne zavalila zemina v propadlém tunelu Blanka, je na JIP příbramské nemocnice.

Středočeští záchranáři převáželi v neděli na jednotku intenzivní péče (JIP) příbramské nemocnice bagristu, který začátkem tohoto týdne zůstal pod závalem v pražském tunelu Blanka. Informaci agentuře Mediafax sdělila mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

PODÍVEJTE SE:

V Praze se propadl rozestavěný tunel Blanka, bagristu vyprostili živého

"Pacienta z Dobříšska převáželi záchranáři kvůli silné dušnosti," upřesnila Janečková. Podle podezření lékařů může jít o plicní embolii v reakci na zažitý stres.


Jestli mužův zdravotní stav souvisí s událostí v tunelu, zatím není jasné.

Tunel se propadl na zahradě ministerstva kultury

Událost se stala v rozestavěném tunelu Blanka necelou hodinu po pondělní půlnoci. Bagristu ve stroji uvěznil rozsáhlý zával hlíny, písku a kamení. Báňským záchranářům společně s hasiči se k muži v kabině bagru podařilo dostat po přibližně šesti hodinách. Bezprostředně poté, co ho záchranáři vytáhli z kabiny bagru, nejevil muž jakékoliv stopy poranění. Lékař se zdravotníky se dělníkovi asi hodinu věnovali v sanitce na povrchu.

ČTĚTE TAKÉ:

Propad tunelu Blanka bude možná impulsem ke změně stavebního zákona

Pak ho dopravili do nemocnice na podrobné vyšetření a posléze byl předán do domácího ošetření. Zdravotní potíže se objevily během víkendu a proto byl nutný zásah středočeských záchranářů.

K propadu na stavbě došlo v úseku mezi Střešovicemi a Letnou, asi tři sta metrů od ústí stavby tubusu u křižovatky ulic Milady Horákové a Myslbekova, a jedná se již o třetí podobný případ. Tato část tunelového komplexu Blanka má propojit Strahovský tunel a Letnou.

Při tomto sesuvu se na povrchu utvořil kráter o rozměrech asi dvacet krát patnáct metrů. Je v zahradě objektu ministerstva kultury mezi ulicemi Milady Horákové, U Brusnice a Jelení.

Škody dosud nejsou vyčísleny a stejně tak není jasné, o jak dlouhou dobu odstraňování následků závalu a rekonstrukce tubusu prodlouží dokončení plánované za dva roky.

Případ vyšetřuje policie.


 

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz