APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Snědla muchomůrku zelenou a přežila

Obrovské štěstí měla 60letá žena ze Sokolova. Omylem snědla jednu z nejjedovatějších hub u nás - muchomůrku zelenou - a přežila.

Vyhráno ale podle lékařů ještě nemá. Stále se čeká, jak moc toxiny poškodily její játra.

Muchomůrku zelenou si předminulý týden spletla s holubinkou, kterými se to v lese, jak upozorňují mykologové, v tuto dobu jen hemží. A záměna je podle nich možná.

ČTĚTE TAKÉ:

Naše nejjedovatější houby: pozor na ně!

Letošní srpen trhá houbařské rekordy. Co kde roste?

Doma si pak žena houby, včetně muchomůrky zelené osmahla na kmíně a soli.

Houbařce bylo zle. Zvracela, motala se jí hlava. Skončila v nemocnici. Otravu potvrdila národní laboratoř pro toxiny hub.

Podívejte se na reportáž pod titulkem článku.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz