Obrovské štěstí měla 60letá žena ze Sokolova. Omylem snědla jednu z nejjedovatějších hub u nás - muchomůrku zelenou - a přežila.
Vyhráno ale podle lékařů ještě nemá. Stále se čeká, jak moc toxiny poškodily její játra.
Muchomůrku zelenou si předminulý týden spletla s holubinkou, kterými se to v lese, jak upozorňují mykologové, v tuto dobu jen hemží. A záměna je podle nich možná.
ČTĚTE TAKÉ:
Naše nejjedovatější houby: pozor na ně!
Letošní srpen trhá houbařské rekordy. Co kde roste?
Doma si pak žena houby, včetně muchomůrky zelené osmahla na kmíně a soli.
Houbařce bylo zle. Zvracela, motala se jí hlava. Skončila v nemocnici. Otravu potvrdila národní laboratoř pro toxiny hub.
Podívejte se na reportáž pod titulkem článku.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz