Zpravodajství

Dvě vraždy v Praze: muž utloukl partnerku a žena probodla druha

Původně se obě události jevily jako nešťastné náhody, nakonec policisté odhalili, že šlo o dvě vraždy.

První vražda se stala 29. srpna v Údolní ulici v Praze 4, kam byli policisté přivoláni k mrtvé ženě. Soudní pitva zemřelé ale ukázala, že žena má zásadní zranění v obličeji a na zadní části lebky.
 
"Proto se do prošetřování vložili kriminalisté z pražské "mord party“, kteří celou událost začali prošetřovat pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti,“ sdělil k případu policejní mluvčí Tomáš Hulan.
 
První, koho si vzali policisté takzvaně na "mušku“ byl partner zemřelé, pětačtyřicetileté ženy. A kriminalisté měli hned na poprvé "šťastnou ruku“, neboť dvaačtyřicetiletý muž se při výslechu doznal, že svou partnerku v podvečer před její smrtí brutálně zmlátil, přičemž jí způsobil smrtelná zranění.
 
"Vyšetřovatel ho obvinil ze zvlášť závažného zločinu ublížení na zdraví s následkem smrti. V případě odsouzení hrozí obviněnému až deset let za mřížemi,“ doplnil Hulan.
 
Muže zabila družka
 
Ke druhé události došlo o necelé dva dny později, tedy prvního září přibližně hodinu po půlnoci. Tehdy vyjížděli policisté, opět se zdravotníky, do bytu v ulici Komořanská v Praze 4.
 
"Z této adresy oznamovala žena, že její partner spáchal sebevraždu. Po příjezdu na místo nalezli policisté v kuchyni bytu mrtvého muže s nožem v hrudníku. Jelikož byla celá událost od samého počátku značně podezřelá, ujali se jejího prošetřování opět policisté z oddělení vražd,“ uvedl mluvčí.
 
Policisté z oddělení vražd spolu s odborníky z Ústavu soudního lékařství Univerzity Karlovy ale dospěli k názoru, že smrt muže zavinila jiná osoba. Kriminalistům se navíc podařilo zjistit další důkazy, které potvrdily, že nůž do svého sedmačtyřicetiletého partnera zabodla jeho stejně stará družka.
 
"Ta se při výslechu doznala, že bodla svého druha nožem s několik desítek centimetrů dlouhou čepelí. Také uvedla, že nejprve mezi partnery došlo k hádce, při které sehrál svou roli i alkohol, neboť byli oba značně podroušení,“ popsal výslech Hulan.
 
Vyšetřovatelé ženu obvinili z vraždy, v případě odsouzení jí hrozí až 18 let vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz