Zpravodajství

Charlie Straight uhranuli diváky MTV a dostali cenu!

Historicky první cenu MTV pro nejlepšího československého hudebního umělce vyhrála skupina Charlie Straight. Cenu předal ve čtvrtek v noci při předávání cen v Praze zpěvák Karel Gott.

"Toto je historicky první předávání cen pro československého umělce. Nominace proběhly podle počtu odvysílaných klipů od doby, kdy začalo vysílání. Vítěze vybrali sami diváci,“ řekla ředitelka hudební televize MTV Alex Růžek.


"Děkujeme moc. Byl to krásný zážitek být tady s vámi a vyhrát tuto cenu," řekli Charlie Straight po vyhlášení. Chtěli si zahrát s hip-hopovým zpěvákem Rytmus, ten to však odmítl.


O vítězi cen MTV Best Czech/Slovak Act rozhodli posluchači hlasováním prostřednictvím internetu.


Slavnostní předávání MTV ceny pro nejlepšího československého hudebního umělce zahájil koncert nominované skupiny Charlie Straight. Po něm následovala nominovaná Aneta Langerová, která svou hudební kariéru zahájila v roce 2004 vítězstvím v talentové soutěži Česko hledá SuperStar. Po ní následoval koncert Marka Ztraceného, Ewy Farné a slovenského hip-hopového zpěváka Rytmus.


Večerem provázela moderátorská dvojice Hana Zajíčková a Dominik Turza, kteří vyzpovídali nejen všechny nominované, ale i hosty jako například frontmana kapely Gypsy.cz Radka Banga nebo jednoho ze soutěžících Česko Slovenské Superstar Bena Cristovaa.


Slavnostní předávání MTV cen se v Česku pořádalo poprvé. Akce probíhala od devíti hodin večer v pražském klubu Sasazu v Holešovicích. Mezinárodní předávání cen pak bude mít na starosti v roli moderátora americká herečka Eva Longoria 7. listopadu. Uskuteční se v Madridu.


Skupina Charlie Straight vznikla v roce 2006. Hraje ve složení Albert Černý (zpěv, kytara), Johnny Cienciala (basa), Michal Šupák (klávesy) a Pavel Pilch (bicí). První album She's a Good Swimmer, které se na hudebním trhu objevilo teprve vloni, vzbudilo řadu pochvalných reakcí u kritiky i zájem fanoušků.


Formace získala ocenění Objev roku 2009 hudebního časopisu Filter a nominaci na Objev roku v anketě Český Slavík 2009. V roce 2010 vyhráli Charlie Straight tři sošky v cenách Anděl - za Objev roku, Album roku (She's a Good Swimmer) a Videoklip roku (Platonic Johny).

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz