Zpravodajství

Silnice z Hřenska do Německa zůstane uzavřena do konce ledna

Silnice z Hřenska do Německa zůstane uzavřena do konce ledna
Zdroj: TN.cz

Silnice z Hřenska do Německa, na které v pátek ráno ohlásila čidla nebezpečný pohyb skalního bloku, zůstane uzavřena nejméně do konce ledna.

Agentuře Mediafax řekl mluvčí Národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov, že o tom odpoledne rozhodl krizový štáb.

„Skálu prohlédl během dne geolog a zjistil, že pohyb bloku zaznamenala i další čidla, některá dosáhla i svého limitu. Na masivu jsou nové trhliny a drolí se. Hrozí jeho bezprostřední zřícení. Silnice pod skálou bude uzavřena i pro chodce. Dole bude instalována i závora, protože dřívější uzavření řada řidičů nerespektovala,“ uvedl Salov.

Zřícením je ohroženo asi pět set tun pískovce. Podle Salova by řešením bylo okamžitě rozebrání a zajištění nestabilního masivu, to ale není vzhledem k počasí možné.

„Připravujeme projekt sanace, ale nikdo nemůže odhadnout, zda nás skála nepředběhne. Ovšem, i kdyby blok spadl dolů na vozovku, nelze předpokládat, že po uklizení trosek bude možné dopravu obnovit, nahoře určitě něco zbude a to bude třeba zajistit,“ dodal Salov.

„Policie bude místu věnovat zvýšenou pozornost, projíždění vozidel a pohyb lidí pod skalou je opravdu nebezpečný,“ informovala policejní mluvčí Ilona Novotná.

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz