Zpravodajství

VIDEO: Od ledničky chytil byt. Majitele zachránili sousedi

Odvážným sousedům zřejmě vděčí za svůj život muž z Dobronína na Jihlavsku. Ti ho totiž vytáhli z jeho hořícího bytu.

Hasiči na Vysočině se nezastavili ani dva dny před koncem roku. Ve středu vzpodvečer likvidovali požár v panelovém domě v Dobroníně na Jihlavsku. Majitel jako zázrakem vyvázl bez zranění. "Požár byl ohlášen krátce před pátou hodinou, na místě zasahovaly čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů," řekl mluvčí krajských hasičů na Vysočině Petra Musilová.

Nakonec ale měli méně práce, než čekali. Požár totiž ještě před jejich příjezdcem dokázali téměř zlikvidovat obětaví sousedé. "Přišel jsem domů z návštěvy a ucítil kouř. Prošel jsem dům a nakonec zjistil, že to jde z bytu v prvním patře. Vyrazili jsme se sousedy dveře a vytáhli ven majitele. Ležel tam na zemi," popsal dramatické okamžiky jeden ze sousedů - zachránců Josef Holub.

Škoda je půl milionu

Zatímco ostatní sousedé prohledávali byt, zda v něm není nikdo další, Holub ihned začal hasit vodou z hydrantu. "Stříkal jsem do okna," říká. Povedlo se, když přijeli hasiči, požár už byl téměř uhašen. "Hasiči měli značně ulehčenou práci díky obětavým sousedům," potvrdila Musilová.

Majitele bytu odvezla záchranka. "Zřejmě se nadýchal kouře," dodala mluvčí hasičů. Škoda se šplhá k půl milionu korun, příčinu vyšetřují hasiči. "Podle všeho vznikl od technické závady na ledničce," prozradila první závěr vyšetřování Musilová.

Dušan Vrbecký
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz