APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Vídeň láká na unikátní výstavy!

Vídeň láká na unikátní výstavy!
Zdroj: Oficiální zdroj

Nestihli jste vyhlášené vánoční trhy v rakouském hlavním městě?

Nezoufejte, tady se něco úžasného děje po celý rok: zveme vás na skvělé výstavy a tajné tipy pro nákupů chtivé!

 

STYLOVÝ BURRI: KUNST HAUS WIEN pořádá v rámci jedinečného festivalu Eyes On (Měsíc fotografie ve Vídni) retrospektivní výstavu slavného fotografa RENÉ BURRIHO. Expozice zachycuje celé čtyři dekády práce člověka, který nikdy nenavštívil žádnou z fotografických škol, a přesto si vyvinul naprosto unikátní fotografický styl. Narodil se v Curychu v roce 1933 a od roku 1959 je členem agentury Magnum. Podařilo se mu zachytit nezapomenutelné historické momenty po celém světě (v Brazílii, Číně, Palestině, Vietnamu a Německu). Jeho portréty oslavují osobnosti jako Pablo Picasso, Winston Churchill, Ernesto „Che“ Guevara, Muhammad Anwar as-Sadat, Le Corbusier a další ikony 20. století. Výstava trvá do 20. února 2011, více na www.kunsthauswien.com

 

Jak nejlevněji do Vídně?

Cestu Praha Vídeň zvládnete autobusem za pouhé čtyři hodiny. Autobusy Eurolines vyrážejí 3x denně v obou směrech (8:00, 13.00, 18:00 hod.) a za jednu cestu při nákupu v předstihu zaplatíte již od 190 Kč! S sebou si můžete vzít 2 cestovní zavazadla zdarma.

Vlakem je cesta o něco delší, kolem 4 hodin a 45 minut. S Českými drahami vás vyjde na 491 korun, pokud se smíříte s druhou třídou.

 

 

 

 

 

 

 

ŽENSKÁ PODOBA POP ARTU: Výstava POWER UP, FEMALE POP ARTISTS ve výstavní síni Kunsthalle WIEN se soustřeďuje na díla, v nichž umělkyně provokativním způsobem komentují sociální důsledky hospodářského boomu, transponují fragmenty z každodenního života do výtvarné podoby a v silně autobiograficky zabarvených dílech proměňují osobní téma na politikum. Všem je ovšem společný humor a lehkost životních postojů. Výstava trvá do 20. února 2011, více na www.kunsthallewien.at

 

VYRAZTE (NEJEN) NA SLEVY: V lednu už se budete moct těšit i na velké slevy na největší zdejší nákupní třídě Mariahilfer Straße. Domácí však radí, že ty skutečné skvosty najdete spíše v postranní uličce Zollergasse. Ta se nachází v 7. vídeňském „kreativním“ obvodu s řadou zajímavých obchodů a podniků. Zájemci o skutečně originálně potištěná trička mohou zajít do obchodu Advanced Minority s výběrem limitovaných sérií světových návrhářů. V obchodě The Hot Dogs prezentuje Mandarina Brausewetterová trička a blejzry inspirované uměním graffiti. A ani gurmáni zde nepřijdou zkrátka: obchod Lena & Laurenz nabízí čerstvé saláty, sendviče, jogurty a polévky z bioproduktů. Na večerní posezení pak zve populární Europa, která nabízí jídlo, pití a veselou zábavu dlouho do noci.

tn.cz/ kar

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz