Zpravodajství

ČEŠI lámou GUINNESSOVY REKORDY! Nejvíce jich má Zdeněk Bradáč

Nejvíce rekordů na světě vytvořil nebo překonal mladý kouzelník Zdeněk Bradáč. Jeho jméno najdeme v Guinnessově knize rekordů hned pětadvacetkrát. Podívejte se na další světové rekordmany a rekordy z Česka.

Česko a čeští občané mají v Guinnessově knize rekordů mnoho zářezů, nejvíce jich má mladý eskapalog a kouzelník Zdeněk Bradáč. Je držitelem 25 světových rekordů.

Zdroj: Oficiální zdroj

Tolikrát není ve světové Guinnessově knize rekordů zapsán nikdo. Zdeněk Bradáč nejčastěji láme rekordy pod vodou, kdy se pokouší uniknout z pout nebo svěrací kazajky. Často se pokusí překonat více rekordů v jeden den.

Zdeněk je například držitelem rekordu v žonglování ve visu hlavou dolů.

PODÍVEJTE SE:

Umí nejrychleji uniknout z pout pod vodou.

PODÍVEJTE SE:

Jako jediný zvládne pod vodou i žonglovat se třemi míčky.

PODÍVEJTE SE:

Podle internetového výpisu z webu guinnessworldrecords.com bylo asi 35 platných rekordů vytvořeno Čechy nebo v České republice. Přinášíme vám jejich výběr.

- Rekordmanem v tricích s footbagem je další Čech – Vašek Klouda. S malým látkovým míčkem vydržel na nohou driblovat pětatřicetkrát.


Podívejte se, jak ovládá i běžný fotbalový míč

- Bez znovuzapálení kouřil dýmku další Čech – Lubomír Činka. Jeho dýmka vydržela 3 hodiny 4 minuty a 35 sekund. Rekord padl na světovém šampionátu v kouření dýmek ve Velké Británii v roce 2001.

- Ladislav Šejnoha má největší sbírku autobusových lístků na světě. Najdete v ní přes 200 tisíc jízdenek z 36 zemí světa.

- Asi nejstarším českým rekordem zapsaným ve světové Guinessově knize rekordů je první veřejné použití slova "robot". Známe to z literatury. Slovo "robot" použil Karel Čapek ve své divadelní hře R.U.R. už v roce 1921.

- V Česku také najdete největší šatní skříň. V roce 2009 ji vyrobil Jan Bílý. Skříň měří 6,06 metrů na výšku, 4,07 metrů na šířku a její hloubka je 1,5 metrů.

PODÍVEJTE SE:
Nejvyšší skříň na světě vyrobili u Kutné Hory

 

- V Česku máme také silné muže. René Richter odtáhl na ramenou nejtěžší vozidlo. Truck vážil více než 8 tun. René jej vytvořil v roce 2010.

- Dva rekordy má v knize rekordů zapsané i Mario Berousek. Týkají se žonglování.

 PODÍVEJTE SE:


- Jako první na světě se v Česku v roce 2006 konal světový šampionát v sudoku. Vyhrála ho Jana Tylová.

V roce 2007 se v Praze sešlo nejvíce dětí, které byly počaty ze zkumavky. Bylo jich 1180.
 

muf s přispěním Ivana Berky, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz