Zpravodajství

S požárem ve Velké Fatře hasičí stále MARNĚ bojují

S požárem ve Velké Fatře hasičí stále MARNĚ bojují
Lesní požár Zdroj: Mediafax

S obrovským lesním požárem hasiči ve Velké Fatře na Slovensku bojují už od nedělního odpoledne. Na pomoc byly povolány i armádní vrtulníky.

Lesní požár, který se v neděli odpoledne rozhořel v těžce přístupné oblasti Velké Fatry na Slovensku, se dosud nepodařilo uhasit. Desítkám hasičů v pondělí pomáhají i armádní vrtulníky, píše webový portál deníku Nový čas.

Zdroj: Mediafax


Asi 50 hektarů porostu hoří ve Starých Horách-Jelenci, v oblasti Kohútova. Oheň se vznítil v suchém listí na strmých lesních svazích. Plameny dosahují výšky několika desítek metrů. Jsou viditelné ze vzdálenosti několika kilometrů.

PSALI JSME:

Obří požár spaluje Velkou Fatru!


Dva armádní vrtulníky MI-17 z Prešova vybavené požárními vaky vzlétly do zasažené oblasti v 8:30. Další by se měl do hašení zapojit kolem 10. hodiny.

Zdroj: Mediafax


Na palubě helikoptér jsou kromě vojenských posádek i příslušníci hasičského a záchranného sboru z Prešova.
S požárem bojují další desítky hasičů z Banské Bystrice, Zvolenu, Žiaru nad Hronem, Lučence, Detvy, Liptovského Mikuláše a záchranáři ze Žiliny. Na pomoc mají přijet i jejich kolegové z dalších regionů Slovenska.

Zdroj: Mediafax


Požár postoupil po svahu k rodinným domům v Jelenci. Jejich obyvatelé s obavami pozorují plameny.


Agentura SITA připomíná, že ve stejné lokalitě v roce 2007 řádil požár, který zničil 60 hektarů lesa a který likvidovalo na 150 hasičů.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Změna v registraci. Na posilující dávku se už mohou hlásit všichni

Všichni zájemci o posilující dávku vakcíny proti covidu-19 si od pondělí nově mohou udělat předregistraci. Samotná registrace je pak uvolněna v den nároku na další dávku. Jakmile se kapacita vybraného očkovacího místa uvolní, zájemci přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na twitteru Chytré karantény.

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Píše se na Deník.cz