Zpravodajství

S požárem ve Velké Fatře hasičí stále MARNĚ bojují

S požárem ve Velké Fatře hasičí stále MARNĚ bojují
Lesní požár Zdroj: Mediafax

S obrovským lesním požárem hasiči ve Velké Fatře na Slovensku bojují už od nedělního odpoledne. Na pomoc byly povolány i armádní vrtulníky.

Lesní požár, který se v neděli odpoledne rozhořel v těžce přístupné oblasti Velké Fatry na Slovensku, se dosud nepodařilo uhasit. Desítkám hasičů v pondělí pomáhají i armádní vrtulníky, píše webový portál deníku Nový čas.

Zdroj: Mediafax


Asi 50 hektarů porostu hoří ve Starých Horách-Jelenci, v oblasti Kohútova. Oheň se vznítil v suchém listí na strmých lesních svazích. Plameny dosahují výšky několika desítek metrů. Jsou viditelné ze vzdálenosti několika kilometrů.

PSALI JSME:

Obří požár spaluje Velkou Fatru!


Dva armádní vrtulníky MI-17 z Prešova vybavené požárními vaky vzlétly do zasažené oblasti v 8:30. Další by se měl do hašení zapojit kolem 10. hodiny.

Zdroj: Mediafax


Na palubě helikoptér jsou kromě vojenských posádek i příslušníci hasičského a záchranného sboru z Prešova.
S požárem bojují další desítky hasičů z Banské Bystrice, Zvolenu, Žiaru nad Hronem, Lučence, Detvy, Liptovského Mikuláše a záchranáři ze Žiliny. Na pomoc mají přijet i jejich kolegové z dalších regionů Slovenska.

Zdroj: Mediafax


Požár postoupil po svahu k rodinným domům v Jelenci. Jejich obyvatelé s obavami pozorují plameny.


Agentura SITA připomíná, že ve stejné lokalitě v roce 2007 řádil požár, který zničil 60 hektarů lesa a který likvidovalo na 150 hasičů.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů, tedy Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz