Zpravodajství

EVAKUACE DESÍTEK LIDÍ! V Nebušicích hrozila EXPLOZE!

EVAKUACE DESÍTEK LIDÍ! V Nebušicích hrozila EXPLOZE!
Havárie plynu v Plesné na Chebsku Zdroj: Mediafax

Družstvo protichemické jednotky HZS Praha vyjíždělo v pondělí před sedmou hodinou večer do Nebušic na okraji metropole, odkud byl hlášen nález podezřelé tlakové lahve. Za asistence policie bylo z okolí nálezu evakuováno 56 osob, informovala mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Lahev byla nalezena v Nebušicích v ulici Pod Hláskem, v severozápadní části města. Podle mluvčí byla k místu nálezu vyslána protichemická jednotka z Petřin, posádka s kontejnerem a pískem z Holešovic a jednotka dobrovolných hasičů z Nebušic.

"Hasiči z Petřin pracovali v přetlakových ochranných oblecích a v dýchací technice. Jednalo se pravděpodobně o tlakovou láhev s obsahem plynu chlóru," uvedla mluvčí. Podle jejich slov byla v okolí místa nálezu vytyčena nebezpečná zóna 100 metrů, ze které bylo ve spolupráci s Policií ČR a za asistence jednotky dobrovolných hasičů evakuováno 56 osob z celkem 13 objektů.

Kvůli opatření ze strany hasičů, musela policie v Nebušicích uzavřít dopravní komunikace. Tlaková láhev byla krátce po čtvrt na deset naložena do kontejneru a uložena do pískového lože. Za doprovodu Policie ČR a jednotek HZS Praha byla poté tlaková láhev převezena do SÚJCHB Kamenná u Příbrami.
Při zásahu nebyl nikdo zraněn.

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz