Zpravodajství

ÚLEVA! PRŮJMOVÁ BAKTERIE se u muže z Hodonínska NEPOTVRDILA!

Odebrané vzorky u muže z Hodonínska, který po cestě Německem začal trpět průjmem, neprokázaly v jeho těle přítomnost nebezpečné bakterie Escherichia coli. Státní zdravotní ústav případ uzavřel jako negativní.

V České republice u tří lidí existovalo podezření na nákazu bakterií enterohemorrhagická Escherichia coli, která je původcem epidemie krvácivých průjmů. Dvě z toho byly ženy a jeden muž.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ O ZÁKEŘNÉ BAKTERII:Zatímco ženy jsou s krvácivým průjmem v nemocnici, u muže se bakterie nepotvrdila. "Podle testů se muž bakterií nenakazil," řekla Věra Dostálová, náměstkyně pro zdravotní péči hodonínské nemocnice.

PSALI JSME:

KRVÁCIVÝ PRŮJEM JE TU! Hlavní hygienik ČR potvrdil první nákazu!

Řidič projížděl rizikovou oblastí v Německu a v sobotu vyhledal kvůli průjmu lékaře. "Jeho vzorky jsme v pondělí ráno odeslali do pražské referenční laboratoře," řekla v úterý Mediafaxu Dostálová s tím, že pacient není v hodonínské nemocnici hospitalizovaný.

Ve středu ráno je jasné, že si muž může oddechnout. "Státní zdravotní ústav případ uzavřel jako negativní," sdělila Dostálová.

PSALI JSME:

Střevní bakterie ZABÍJELA i mimo Německo! Zemřela Švédka...

Podle ředitele hodonínské nemocnice Antonína Tesaříka dostala klinika metodické pokyny od ministerstva zdravotnictví, jak s odebranými vzorky postupovat. "Vzorek jsme přijali, zmrazili a odeslali do pražské referenční laboratoře. Žádná další opatření jsme nedostali," uvedl Tesařík.

Hodonínská laboratoř může vzorky přijmout. Kdyby se ale na Hodonínsku objevil pacient s podezřením na nákazu, u kterého by byla nutná hospitalizace, musela by ho přijmout kyjovská nebo břeclavská nemocnice. Ty mají infekční oddělení.

Agentura Mediafax již dříve informovala, že u Američanky ležící v pražské nemocnici Na Bulovce se bakterie potvrdila. Žena pobývala na severu Německa a jedla tam zeleninové saláty. Starší žena ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové dostala krvácivý průjem po okurce zakoupené v českém supermarketu.

Na epidemii krvácivých průjmů způsobených bakterií Escherichia coli zemřelo v Německu už 15 lidí a dalších 1600 nemocí trpí. Jeden život si epidemie vyžádala i ve Švédsku. Nad původem nákazy se v úterý objevily otazníky. Testy v Německu totiž vyvrátily, že by za ni mohly okurky dovezené ze Španělska.

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz