Zpravodajství

KOLIK JEZDÍ TRAMVAJÍ? Podle DPP 68, podle odborářů jen 39

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) v čele se šéfem Martinem Dvořákem blafuje, aby vytvořil dojem, že doprava v Praze jezdí. Podle šéfa odborů DPP Luboše Olejára jezdí v metropoli ani ne deset procent tramvají, z celkového počtu 400 jich vyjelo 39, řekl ve čtvrtek Olejár.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ Z TELEVIZNÍCH NOVIN:Dopravní podnik tvrdí, že nyní v Praze jezdí 68 tramvají, stojí jich 140. Z autobusů je v provozu 98, nevyjelo jich 753.

Schéma tramvají, které podle DPP jezdí po Praze:

"Máme přesné počty tramvají i autobusů, které vyjely z vozoven," uvedl Olejár a vyvrátil informace, které podává management dopravního podniku. "Chtějí vytvořit dojem, že doprava v Praze funguje, protože nechtějí mít ostudu, že neumějí přesvědčit své zaměstnance, aby přišli do práce," dodal. "Lidi potřebují slyšet reálné zprávy," doplnil.

ČTĚTE TAKÉ:

STÁVKA ON-LINE: Stojí metro i železnice! Odboráři pochodují Prahou

PŘEHLEDNĚ! Stávka KRAJ PO KRAJI: Co kde jezdí?

Šéf odborů DPP Luboš Olejár připomněl, že je to z jejich strany neférové jednání a uvedl jeden z příkladů. Podle jeho informací pražský dopravní podnik vyzval prostřednictvím esemesky jednoho z řidičů, který má uzavřenou pracovní smlouvu na dobu určitou, jestli si chce vydělat, ať přijde do práce a vyjede se soupravou tramvaje z vozovny Motol. Na otázku kolegů, proč s nimi nestávkuje a jde do práce, jim podle Olejára odpověděl, že nechce přijít o práci. "Dostal výhružnou esemesku, ve které bylo, že pokud s tramvají nevyjede, DPP mu nemusí prodloužit pracovní smlouvu," dodal.

"Metro v Praze odpoledne nepojede a první souprava vyrazí až v pátek ráno," reagoval na slova primátora Bohuslava Svobody (ODS). Ten uvedl, že by se metro mohlo rozjet odpoledne, kdy odboráři plánují ukončit i pochod.

Olejár zopakoval požadavky odborářů, kterými podmiňují vyhlášení "míru" s vládou. "Pokud vláda reformy nestáhne, přijdou další kroky, při kterých zvýšíme na stávající politickou garnituru tlak, rozsah i objem," upozornil.

Podle něj se do stávky zapojila řada dalších lidí, které ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) rozlítil svou básní, kterou o odborářích složil. "Odboráři, odboráři, vezli sračky na trakaři. Po cestě však vedli boje, kdo se bude držet oje, neboť ten, kdo tlačil vzadu, ten se neubránil smradu...." stojí ve verších. "Kalousek nás ponížil tak, že i ti, co váhali, se po tomto výroku do prostestu zapojit," uzavřel Olejár.

Čtvrteční stávka zastaví na celý den železniční dopravu po celém Česku a ochromí městskou dopravu v Praze a v Brně a do stávky se zapojí i další města.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz