Zpravodajství

VANDALISMUS! Ukradli optický kabel, nejezdí tramvaje

Už podruhé v tomto týdnu neznámí vandalové v pátek brzy ráno zničili optický kabel zabezpečovacího zařízení na trati tramvajové linky z Ostravy-Poruby přes Vřesinu do Budišova.

Tramvaj nahradila autobusová doprava, informoval agenturu Mediafax mluvčí Dopravního podniku Ostrava Miroslav Albrecht.

Podle policejní mluvčí hrozí pachateli nebo pachatelům zločinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení trest odnětí svobody od jednoho do šesti let.
 

"Budeme muset přijmout nějaká opatření, oprava kabelů je totiž náročná," řekl Albrecht s tím, že v současné době jedná vedení Dopravního podniku Ostrava s magistrátem o dalším postupu.

Autobusy budou zajišťovat náhradní dopravu do doby, než bude kabel opravený.

Spojení mezi Ostravou-Porubou a Budišovicemi zajišťovaly náhradní autobusy kvůli poškozenému optickému kabelu už ve středu. Oprava se protáhla na celý den. Celková škoda, kterou vandalové způsobili dopravnímu podniku, byla v řádech stovek tisíc korun.

Policisté už zahájili úkony trestního řízení kvůli poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. "Informaci o poškození optometalického kabelu na tramvajové trati linky číslo 5 ve Vřesině jsme obdrželi poprvé ve středu kolem tři čtvrtě na dvě v noci. Policisté nyní vyslýchají případné svědky. Nové hlášení o poškození kabelu na lince, ovšem v jiném místě, jsme obdrželi v noci na pátek. Také tento případ už prověřujeme," řekla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Po přerušení optického kabelu traťový systém odpojí trakční vedení. Zabezpečovací zařízení totiž musí zabránit tomu, aby na jednokolejnou trať vyjely tramvaje proti sobě. Dopravní podnik ho nechal na trať namontovat poté, co se na ní v roce 2008 srazily dvě protijedoucí tramvaje. Řidič jedné z nich totiž nepočkal na soupravu, která se s ním měla křižovat. Při kolizi zemřeli tři lidé, osmnáct bylo těžce zraněno, dalších 22 cestujících utrpělo středně těžká a lehká zranění.

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz