Zpravodajství

Drama před školou na Třebíčsku. Děti vyděsila zmije

Adrenalinový zážitek mají za sebou žáci mateřské a základní školy v Budkově na Třebíčsku. Jak potvrdil ředitel školy Miroslav Havelka, ve schodišti před školou se zabydlela zmije.

"Zmiji jsme objevili na betonové cestě před školou, proto jsme ihned zavolali hasiče, aby hada odchytili,“ popsal ředitel školy. Zmije si podle něj udělala úkryt v dutině pod schody, vedoucími přímo do školy. "Místní říkali, že ji tam viděli už den před tím odpoledne, ale to už ve škole nebyly děti. Ihned jsme proto nařídili dětem dávat pozor a místu se vyhýbat a když se tam had objevil znovu, zavolali jsme pomoc,“ dodal ředitel.

Hasiči nakonec hada chytili a za vsí vypustili do volné přírody. "Jednalo se opravdu o zmiji, naštěstí tento nebezpečný had nikomu neublížil,“ řekla mluvčí hasičů kraje Vysočina Petra Musilová.


PODÍVEJTE SE

V Karlových Varech vylezla ze záchodu krajte

Pro vysočinské hasiče to navíc nebyl první případ odchytu hada v tomto týdnu. "Za poslední dva dny jsme měli hned tři odchyty. Kromě zmije u školy v Budkově vyděsil asi metrový had také obyvatele domku v Kožlí na Havlíčkobrodsku a o den později museli hasiči vyjet k nahlášenému nálezu hada v Pacově na Pelhřimovsku. „V obou případech se ale jednalo o neškodné užovky. I ty ale hasiči odchytili a poté vypustili zpět do přírody,“ doplnila Musilová.
 

Dušan Vrbecký

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz