APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

STRAŠNÁ MUKA HLAVÁČOVÉ: Nemůže se HÝBAT ani MLUVIT!

Jedna z nejoblíbenějších českých hereček je vážně nemocná, k chorobě se navíc přidaly deprese.

Parkinsonova nemoc, jejímiž příznaky jsou poruchy hybnosti, třes rukou a zadrhávání v řeči, je jednou z nejhorších chorob, které mohou potkat herce. Vše je o to vážnější, že nemocný člověk neztrácí mentální schopnosti a veškeré problémy si plně uvědomuje. Z toho následně plynou hluboké deprese. A právě tyto problémy bohužel postihly i jednu z nejoceňovanějších a nejoblíbenějších českých hereček, paní Janu Hlaváčovou.

S nemocí, kterou dlouho před veřejností utajovala, se potýká už několik let, nyní se ale situace rapidně zhoršila. "Paní Jana měla velké problémy už letos na jaře při natáčení pořadu Kouzelná školka, kde ztvárňuje hlídací babičku. Únava na ní byla hodně znát a když měla držet v ruce nějakou rekvizitu nebo třeba obrázek, co do televize posílají dětští diváci, tak se jí ruka třásla tak, že jsme nebyli schopni pořídit detailní záběr," tvrdí zdroj ze zákulisí jmenovaného pořadu.

Zdroj: Korzo

Jak píše dnešní deník Blesk, Jana Hlaváčová si musí dát pauzu i ve své divadelní činnosti. Ředitel Divadla na Vinohradech Jindřich Gregorini stáhnul z repertoáru hru Famílie, v které herečka hraje hlavní roli. "Ta hra stojí a padá s paní Hlaváčovou, nikdy bych ji v této hře nenahradil alternantem," říká Gregorini a doufá, že až se herečce uleví, tak se na prkna divadla vrátí. Ostatní divadelní hry, ve kterých Hlaváčová účinkuje, na repertoáru zůstávají.

I divákům nezbývá než doufat, že se hereččiny obtíže podaří zmírnit a že i navzdory vážné nemoci bude dále těšit televizní i divadelní diváky dalšími rolemi. Ostatně jeden z nejznámějších "parkinsonistů", herec Michael J.Fox touto nemocí také trpí řadu let a i když je jeho parkinson už v dosti pokročilém stádiu, stále natáčí televizní seriály a zúčastňuje se mnoha talk show.

tn.cz / scx

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz