Zpravodajství

ZDROGOVANÝ řidič PRCHAL v kradeném autě! NEZASTAVILA ho ani STŘELBA!

Zdrogovaného muže, který v úterý večer ujížděl několik kilometrů ulicemi Prahy před kontrolou, se policistům podařilo zadržet. Po zablokování byl agresivní a policisté museli použít donucovací prostředky, řekl ve středu Mediafaxu policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Osobního vozidla Škoda Fabia si policisté všimli před půl desátou večer na Jižní spojce ve směru na Černý Most. Když ho chtěli zastavit, řidič začal ujíždět.


"Prověrkou v evidencích policisté zjistili, že se jedná o vozidlo, které bylo odcizeno počátkem srpna letošního roku," dodal mluvčí.


Při agresivní jízdě řidič předjížděl zleva i zprava, nebo odstavným pruhem. Ostatní řidiče ohrožoval tak, že někteří museli prudce brzdit nebo měnit směr jízdy. "Honička se odehrávala na poměrně frekventovaných komunikacích, konkrétně Jižní a Východní spojce, ze které uprchlík sjel na Chlumeckou ulici a dále pak pokračoval Kbelskou ulicí na dálnici D8," pokračoval Hulan.

Podívejte se na video z honičky:


Tam se policisté pokusili vůz zastavit střelbou. "Byť vůz zasáhli, na situaci to nic nezměnilo. Prchajícího řidiče se policistům podařilo zastavit až poté, co se na dálnici otočil a chtěl jet zpět do Prahy. V tu chvíli ho zablokovala tři policejní vozidla a donutila ho zastavit," vysvětlil mluvčí.


Ani potom se šestatřicetiletý muž nehodlal vzdát a začal se s policisty prát. Hlídka pohotovostní motorizované jednotky ho brzy přemohla a skončil na policejní služebně, kde bylo zjištěno, že byl pod vlivem drog. Proto je podezřelý z trestných činů neoprávněné užívání cizí věci, ohrožení pod vlivem návykové látky a útok na úřední osobu.


V případě odsouzení mu hrozí trest až čtyři roky odnětí svobody.


"Stejně může být potrestána čtyřiadvacetiletá spolujezdkyně, která taktéž při zadržení fyzicky napadala zakročující policisty," ukončil Hulan.

Mediafax/tn.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz