APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Nový Deus Ex se prodává jak housky na krámě

Nový Deus Ex se prodává jak housky na krámě
Zdroj: Oficiální zdroj

Deus Ex 3 uspěl nejen v recenzích, ale i v obchodech. Globálně se už prodalo přes dva miliony kopií, v Česku jsou to tisíce.

Že hra dostává vysoká hodnocení v recenzích ještě nemusí nutně znamenat, že se bude dobře prodávat. Dosvědčují to například případy Bioshocku nebo prvního Deus Ex, které sice nebyly prodejními propadáky, ale v porovnání se známkami z recenzí byla čísla spíše zklamáním. Podle českého distributora je to dáno tím, že jsou to hry pro hardcore hráče a mezi těmi je prý nejvíce pirátů.

Nový Deus Ex: Human Revolution je světlou výjimkou. I když jde o hru pro zkušenější pařany, její prodeje jsou nad očekávání vysoké. Globálně už překročily dvoumiliónový milník, zatímco v Česku se za první dva týdny prodalo na 2 500 kopií. "Deus Ex: Human Revolution slaví prodejní úspěchy především na platformách PC a Xbox 360, u kterých jsme své zásoby kompletně vydistribuovali během prvních dvou dní od zahájení prodeje," komentuje dobré zprávy distributor.

Zdroj: Oficiální zdroj

Autoři hry jsou připraveni z úspěchu vytěžit, co se dá. V přípravě už je první přídavný obsah (DLC) s názvem The Missing Link, ve kterém se odvypráví jedna chybějící kapitola z příběhu. Během krátkého dobrodružství se hlavní protagonista Adam musí spolehnout jen na své schopnosti, nikoliv na supersíly, které mu propůjčují umělé implantáty. DLC The Missing Link bude k dispozici v říjnu.

tn.cz / mh, Oficiální zdroj

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz