Zpravodajství

NESKUTEČNÉ BOHATSTVÍ! Objevili další vrak s POKLADEM!

Americká badatelská společnost Odyssey Marine Exploration (OMEX) našla v Atlantiku vrak lodě SS Mantola, která se potopila s 19tunovým nákladem stříbra. Jde již o druhý podobný nález společnosti OMEX za poslední měsíc, informuje v pondělí server stanice BBC.

Američané nalezli vrak lodi v severním Atlantiku v hloubce 2,5 kilometru.

PODÍVEJTE SE:

Loď SS Mantola potopila za první světové války německá ponorka U-81. Plavidlo vezlo zhruba 19 tun stříbra, které má v současné době hodnotu v přepočtu přibližně 340 milionů korun.

OMEX si bude moci nechat 80 procent z nalezeného pokladu.

Badatelé společnosti OMEX našli vrak blízko jihozápadního pobřeží Irska, zhruba 160 kilometrů od vraku lodi Gairsoppa, která vezla 200 tun stříbra.

Vrak nákladní lodi Gairsoppa objevili badatelé společnosti OMEX v létě. Teprve na konci září ho však dálkově ovládané ponorky prozkoumaly natolik, že experti mohli určit, o jaké plavidlo se jedná.

Hodnota nákladu lodi Gairsoppa byla zhruba 155 milionů liber, to je v korunách závratných 4,5 miliardy.

Plavidlo SS Mantola Američané našli během pátrání po lodi Gairsoppa.


PSALI JSME:

Našli VRAK lodi s POHÁDKOVÝM POKLADEM! STŘÍBRO za 4,5 MILIARDY KORUN!

Britský parník SS Mantola vyplul do indické Kalkaty z Londýna 4. února roku 1917. Na palubě bylo 165 členů posádky a 18 pasažérů. Německá ponorka U-81 loď torpédovala 8. února. Až na sedm lidí, se kterými se převrátil záchranný člun, se všichni na palubě zachránili.

Gairsoppu potopilo v roce 1941 rovněž německé torpédo. Pouze jeden z 85 námořníků se tehdy dostal v záchranném člunu živý na břeh.

OMEX se chystá náklad obou lodí vyzvednout příští rok na jaře.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz