Zpravodajství

Velká předpověď počasí! VÁNOCE NA BLÁTĚ! V listopadu bude těsně nad nulou!

Za poslední dva týdny jsme vyměnili krátké kalhoty za zimní bundy a šály. Teploty se skokově propadly až o 15 °C a zpět už se nevyšplhají. Počasí na konci října a začátku listopadu bude spíše deštivé, zatažené a na horách se vyskytne místy sníh. Vánoce navíc budou s největší pravděpodobností blátivé. Taková je předpověď meteoroložky Dagmar Honsové."Do konce října očekáváme nízkou oblačnost, která se udrží po celý den. Ranní teploty se budou pohybovat okolo -3 °C, přes den očekáváme postupně 9 až 14 °C, v místech s nízkou oblačností bude chladněji," sdělila meteoroložka.Začátkem listopadu odborníci předpovídají zataženo, oblačno, vrcholky hor pokryje sníh. Přes den se teplota bude pohybovat mezi 5 až 11 °C.

POSLECHNĚTE SI PŘEDPOVĚĎ DAGMAR HONSOVÉ"V období od 11. do 20. listopadu bude pršet, místy se objeví sněhové přeháňky. V noci naměříme 2 až -4 °C," uvedla Honsová. Přes den se teplotní maxima vyšplhají na 7 °C.Průměrná měsíční teplota vzduchu dosáhne 6,2 °C a srážkově bude přelom října a listopadu podprůměrný. Meteorologové očekávají průměrný měsíční úhrn srážek kolem 46 mm.

Na Vánoce nás, podle Honsové, čeká předvánoční singularita. Je to jev, při kterém pravidelně, těsně před Štědrým dnem, začne do ČR od západu proudit teplý vzduch. Ten v nížinách rozpustí sníh a Vánoce jsou blátivé.

PŘEDPOVĚĎ DAGMAR HONSOVÉ NA VÁNOCE"Naše numerické modely zatím tak daleko nevidí, ale pravděpodobnost, že se sníh v nížinách rozpustí je 75%. Například v Praze jsou bílé Vánoce jednou za 12 let," ukončila meteoroložka s tím, že loňský rok byl spíše výjimkou.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz