Zpravodajství

Pozor! Na trhu je nebezpečné kolo! Inspekce ho stáhla!

Před nebezpečným dětským kolem FOX vyrobeným v Číně ve středu varovala Česká obchodní inspekce (ČOI). Dětem podle šetření hrozí při běžné jízdě zranění, ČOI proto zakázala jeho prodej, distributor vzápětí kolo stáhnul z trhu.

Inspekce zjistila, že dětské kolo, které do ČR dováží společnost Bohemia Corporation, s. r. o., má nevhodně zajištěné šrouby.

Navíc krytky řídítek nesplňují požadavky na jejich průměr, upevnění řídítek a sedla není stabilní a ani balanční kolečka nevyhovují požadavkům na pevnost a deformují se.

PSALI JSME TAKÉ:

POZOR! Nebezpečné hračky do vody! Nemáte je doma?!


Na kole nesplňují předepsané požadavky také rukojeti. Ty musí odolat síle při stažení o velikosti alespoň 70 newtonů, rukojeti u kola FOX se ale stahují už při síle 60 newtonů. Nedostatečné jsou u kola i zátky řídítek, které musí být opatřené krytkou o průměru alespoň 40 milimetrů.

PSALI JSME TAKÉ:

VÍTE CO TANKUJETE? Kvalita pohonných hmot se ZHORŠILA!

"Při běžném a předpokládaném způsobu užití výrobku je vzhledem k výše uvedeným zjištěným nedostatkům více než pravděpodobné, že nastane situace, při které může dojít ke zranění a úrazu dítěte,"

ČOI proto prodej čínského výrobku zakázala. Distributor ho stáhnul z trhu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz