Zpravodajství

Dva Češi se ztratili ve tmě v Malé Fatře

Slovenská Horská záchranná služba (HZS) v neděli v Malé Fatře pomáhala dvěma českým turistům, které na túře zastihla tma. Informuje o tom server slovenských záchranářů.

Češi vyrazili z chaty na Grúni po žluté značce směrem na hlavní hřeben. V Sedle za Hromovým je ale zastihla tma a silný vítr. Nebyli na takové podmínky připraveni, dál už nemohli samostatně pokračovat, a proto telefonem požádali o pomoc.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Popálené oči, potrhané ruce. Petardy zranily děti
 

Naproti jim vyšla skupina pěti profesionálních členů HZS a jeden dobrovolný záchranář. Skupina mírně podchlazenou dvojici našla a okamžitě jim dala teplé tekutiny a oblečení.
 

V doprovodu svých zachránců se Češi dostali na horní stanici lanovky Chleb a pak sjeli k chatě Vrátna, kde měli zaparkované své auto.

krt, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Změna v registraci. Na posilující dávku se už mohou hlásit všichni

Všichni zájemci o posilující dávku vakcíny proti covidu-19 si od pondělí nově mohou udělat předregistraci. Samotná registrace je pak uvolněna v den nároku na další dávku. Jakmile se kapacita vybraného očkovacího místa uvolní, zájemci přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na twitteru Chytré karantény.

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Píše se na Deník.cz