APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Česko se klouže na ledu! SJÍZDNOST SILNIC

Víkendové počasí přímo vybízí k návštěvě některého z tuzemských zimních středisek. Pokud se na hory chystáte autem, podívejte se na přehled sjízdnosti silnic práve ve vašem kraji.

Pokud se vydáte na cestu autem, měli byste si dávat pozor především na vrstvy ujetého sněhu, který se vyskytuje na mnoha místech České republiky. Potrápit vás mohou i sněhové závěje a ledovka.

Všechny silnice ve Středočeském kraji jsou sjízdné

14:16 Na silnici 1142 u obce Žebrák v okrese Beroun narazí řidiči na ledovku, varují silničáři.

12:05 Na silnici 236 v obcích Roztoky a Zbečno v okrese Rakovník si dejte pozor na ledovku. Silničáři vyzívají řidiče ke zvýšené opatrnosti.


Všechny silnice v Praze a Středočeském kraji jsou v sobotu ráno sjízdné. Je zataženo, místy vane slabý vítr, teploty se pohybují v rozmezí od -1 do 2 stupňů Celsia.


Dálnice a rychlostní komunikace jsou po chemickém ošetření holé a mokré. Na silnicích nižších tříd lze místy očekávat ledovku, ale i ty jsou se zvýšenou opatrností sjízdné.


Ve Zlínském kraji se objevují sněhové přeháňky, místy hrozí ledovka

14:50 Na silnici 437 u obce Chvalčov v okrese Kroměříž trápí řidiče kolony. Ty se tvoří kvůli ledovce.


Silnice ve Zlínském kraji jsou v sobotu na většině území sjízdné se zvýšenou opatrností.


Na Vsetínsku, Valašskomeziříčsku, v Beskydech, na Hornolidečsku i Brumovsku jsou cesty většinou mokré po chemickém ošetření a sjízdné se zvýšenou opatrností.

Vyskytují se zde sněhové přeháňky, které zhoršují viditelnost. V Horní Bečvě hrozí namrzání komunikací. Ve vyšších polohách je ujetá vrstva sněhu krytá posypem.


Na Zlínsku jsou cesty mokré, jen v úsecích ošetřovaných inertem je ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Na silnici I/49 v Malenovicích hrozí lokální námraza.


Sněhové přeháňky hlásí na Kroměřížsku i Uherskohradišťsku. Vozovky jsou zde mokré po chemickém ošetření a sjízdné se zvýšenou opatrností. Nad Starým Hrozenkovem hrozí náledí.

Dopravu v Libereckém kraji komplikuje mlha i sníh

11:50 Na silnici 592 u obce Křižany v okrese Liberec je v délce zhruba jednoho kilometru ledovka. Dbejte proto zvýšené opatrnosti.


v Libereckém kraji jsou v sobotu sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Silničáři upozornňují na sněžení, mlhu i silný vítr.


Na Liberecku jsou cesty mokré po chemickém ošetření a sjízdné se zvýšenou opatrností. Fouká silný vítr, místy se objevují mlhy a sněhové přeháňky, které snižují dohlednost.


Mlha se objevuje i na Českolipsku, kde jsou jinak vozovky mokré po chemickém ošetření. Podobná situace je i na Turnovsku.


Na Semilsku leží na vozovkách nižší třídy zbytky rozbředlého sněhu a ve vyšších polohách hrozí tvorba závějí a sněhových jazyků. Vane silný vítr a sněží.


V Krkonoších je ujetá vrstva sněhu krytá posypem, sněží a vane silný vítr. Řidiči proto musejí být při jízdě opatrní.


Na Vysočině se místy tvoří sněhové jazyky a na dálnici hrozí náledí

14:21 Na silnici 402 u obce Stonařov v okrese Jihlava je v délce zhruba jednoho kilometru ledovka.

14:18 Na silnici 405 u obce Jihlava se stala dopravní nehoda. Silnice je sice průjezdná, ale silničáři doporučují zvýšenou opatnost.

14:14 Na silnici 36063 u obce Střítež v okrese Třebíč se zhruba v délce půl kilometru nachází ledovka. Dbejte proto zvýšené opatrnosti.

13:53 Dejte si pozor na ledovku na silnici 23 v obci Předín v okrese Třebíč. Silničáři vyzívají ke svýšené opatrnosti.

12:46 Na 96,5 kilometru dálnice D1 ve směru z Prahy na Brno se stala dopravní nehoda. Žena v terénním vozidle při ní narazila do čerpací stanice a zranila pokladní.

PSALI JSME:

Žena na D1 nabourala do pumpy a zranila pokladní!


Silnice na Vysočině jsou v sobotu sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Pozor si dejte na náledí, sněhové jazyky i zhoršenou dohlednost vlivem přeháněk.


Na dálnici D1 hrozí náledí na 144 kilometru, 126 kilometru, 95,8 kilometru i 85,7 kilometru.


Na Žďársku jsou silnice sjízdné se zvýšenou opatrností. Na jedničkových cestách jsou zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření, na komunikacích nižší třídy se tvoří sněhové jazyky. Fouká silný vítr a objevují se sněhové přeháňky, které zhoršují viditelnost.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


Na Pelhřimovsku leží na vozovkách I. třídy rozbředlý sníh, na silnicích nižší třídy pak ujetá vrstva sněhu a místy se tvoří i sněhové jazyky. Fouká silný vítr. Prakticky shodná situace platí i pro Jihlavsko a Třebíčsko.


Na Havlíčkobrodsku jsou jedničkové komunikace mokré a cesty II. a III. třídy pokrývá ujetá vrstva sněhu krytá posypem. I zde musejí být řidiči při jízdě opatrní.

 

V Jihomoravském kraji fouká silný vítr a místy může namrzat dálnice D1

14:02 Na silnici 379 mezi obcemi Drnovice a Ježkovice v okrese Vyškov je ledovka. Dbejte proto zvýšené opatrnosti.


Silnice v Jihomoravském kraji jsou v sobotu na většině území sjízdné bez problémů nebo se zvýšenou opatrností. Silničáři ale varují před silným větrem a námrazou, která se může vyskytnout na několika místech dálnice D1.


Námraza na dálnici D1 hrozí na 171 kilometru, 179,9 kilometru, 186,7 kilometru, 223,5 kilometru a na 228,6 kilometru. Hrozba náledí pak platí také pro 59,7 kilometr dálnice D2.


Na Brněnsku jsou silnice holé, suché nebo vlhké a sjízdné bez omezení. Místy se objevují sněhové přeháňky. Ledovka hrozí v Husovickém i Pisáreckém tunelu. Vane silný vítr.


Na Blanensku i Břeclavsku jsou silnice holé, mokré po chemickém ošetření a sjízdné bez omezení nebo se zvýšenou opatrností.


Na Vyškovsku jsou cesty holé, vlhké a sjízdné se zvýšenou opatrností. Fouká silný vítr a ve vyšších polohách je ujetá vrstva sněhu do jednoho centimetru krytá posypem. Objevují se i sněhové přeháňky, které zhoršují viditelnost.


Na Znojemsku jsou komunikace mokré a sjízdné bez problémů. V místech udržovaných inertem je ujetá vrstva sněhu do dvou centimetrů krytá posypem. Fouká silný vítr.

 

Na silnicích v Jihočeském kraji leží rozbředlý sníh, na horách se tvoří jazyky

13:46 Na silnici 1365 mezi obcemi Nuzbely a Radenín v okrese Tábor je komunikace zablokovaná kamiónem. Ten  může bránit provozu v celé šířce vozovky. Na silnici je také uježděný sníh. Komunikace by měla být plně průjezdná zhruba v 14:30. 


Náledí a sněhové jazyky hrozí v sobotu na horských silnicích v Jihočeském kraji. Silničáři doporučují při jízdě maximální opatrnost.


Silnice prvních tříd v kraji pokrývá rozbředlý sníh po chemickém ošetření. Na silnicích II. a III. třídy na Šumavě a dalších výše položených místech leží vrstva sněhu krytá inertním posypem, hrozí tvorba jazyků a náledí.


Teploty se pohybují od minus 4° C do 2° C. Je oblačno zataženo, na Českobudějovicku a Jindřichohradecku jsou sněhové přeháňky. Fouká silný vítr.

 

V Karlovarském kraji v sobotu ráno komplikuje dopravu sníh a tvorba jazyků


Dopravu na silnicích všech tříd v Karlovarském kraji komplikuje husté sněžení, padá sníh. Stejná situace je i v oblasti Krušných hor.


Rychlostní komunikace R6 na Chebsku je mokrá se zbytky rozbředlého sněhu. Teploty se pohybují v rozmezí od minus pěti do plus dvou stupňů Celsia.


Podobná situace je i na silnicích všech tříd na Sokolovsku, Chebsku, Karlovarsku, i v oblasti Krušných hor, kde jsou silnice mokré, nebo s rozbředlým tajícím sněhem. Viditelnost zhoršuje husté sněžení. Na horách se mohou tvořit jazyky.

Zatím se daří udržovat komunikace sjízdné.

 

V Královéhradeckém kraji sněží, tvoří se sněhové jazyky


Na sněhové přeháňky, nárazový vítr a sněhové jazyky upozorňují silničáři v Královéhradeckém kraji. Silnice jsou sjízdné místy se zvýšenou opatrností.


Před sněhovými jazyky varují na silnici 303 v obcích Hejtmánkovice, Jetřichov, Křinice a Police nad Metují na Náchodsku, při jízdě je nutná zvýšená opatrnost.


V Krkonoších i Orlických horách sněží, na silnicích I. třídy jsou zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření, na silnicích II. a III. třídy leží vrstva nového sněhu. V horských úsecích se mohou tvořit sněhové jazyky a závěje, varují silničáři.


V Plzeňském kraji jsou silnice sjízdné, na horách hrozí námraza a jazyky

16:02 Na dálnici D5 ve směru Rozvadov mezi 80 km a 130 km varují silničáři před nárazovým větrem.

15:57 v ulici U Prazdroje v Plzni se srazily dva osobní automobily. Jeden jízdní pruh je proto omezen. Silnice bude plně průjezdná okolo šesté hodiny odpoledne.


Silnice prvních tříd v Plzeňském kraji jsou většinou mokré po chemickém ošetření, na dálnici D5 může povrch vozovky nebezpečně namrzat. V horských oblastech Šumavy leží na silnicích ujetá vrstva sněhu krytá posypem a sněží.


Dálnice D5 na celém území Plzeňského kraje a zejména na Tachovsku je mokrá po chemickém ošetření, hrozí nebezpečí námrazy v celém jejím úseku až na Rokycansko. Teploty se pohybují kolem minus tří až plus jednoho stupně.


V oblasti Šumavy leží ve vyšších polohách horských silnic ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Teploty se pohybují v rozmezí od minus tří do jednoho stupně Celsia, na Šumavě místy sněží, tvoří se jazyky.


V Ústeckém kraji jsou v Krušných horách sněhové přeháňky a fouká silný vítr

15:37 Na silnici 27 u obce Očihov v okrees Louny je kvůli dopravní nehodě provoz omezen do jednoho jízdního pruhu. Omezení provozu bude trvat zhruba do pěti hodin odpoledne.

12:32 Pozor na neprůjezdnou silnici 223 mezi obcemi Loučná pod Klínovcem a Měděnec v okrese Chomutov. Silnice je zapadaná sněhem. Uzavírka zde potrvá do nedělního poledne.


S opatrností sjízdné jsou silnice v Ústeckém kraji. Silničáři upozorňují na silný severní vítr a sněhové přeháňky v Krušných horách, některé úseky jsou uzavřené.


Dálnice D8 a silnice I. třídy jsou holé a mokré, v horských úsecích mohou být vozovky kluzké kvůli sněhovým srážkám a námraze.


V Krušných horách sněží a na silnicích II. a III. třídy leží rozbředlý sníh po chemickém posypu, nebo ujetý sníh krytý posypem. Uzavřené jsou úseky Výsluní - Rusová a Horní halže - Nástup.


Teploty se v kraji pohybují od mínus 2°C do 6° C, je zataženo, fouká vítr a ve vyšších polohách jsou sněhové přeháňky, které mohou snižovat viditelnost.


V Pardubickém kraji jsou silnice sjízdné se zvýšenou opatrností


Silnice v Pardubickém kraji jsou v sobotu ráno sjízdné s opatrností. Leží na nich nový, po chemickém ošetření ale rozbředlý sníh.


Na většině míst v kraji sněží a dohlednost je snížená vlivem srážek. Vane silný nárazový vítr. Vlivem větru se místy tvoří sněhové jazyky.


Ve vyšších polohách leží na vozovkách zbytky rozbředlého sněhu, na inertních úsecích vrstva nového sněhu.
 

 

Ve vyšších polohách Olomouckého kraje je na cestách nový sníh, tvoří se jazyky

16:05 Na rychlostní silnici R46 ve směru Vyškov mezi 36 km a 1 km varují silničáři před silným větrem.

Silnice v Olomouckém kraji jsou v většinou mokré po chemickém ošetření. Na Šumpersku a Jesenicku je ve vyšších polohách na vozovkách vrstva nového sněhu, vlivem silného, nárazového větru se tvoří sněhové jazyky.


Na celém území kraje sněží a dohlednost je snížená vlivem srážek. Před sněhovými jazyky si dejte pozor na Přerovsku a Prostějovsku.


V Jeseníkách leží na silnicích všech tříd vrstva nového sněhu, sjízdné jsou se zvýšenou opatrností.


V Moravskoslezském kraji je místy ledovka


Mokré a sjízdné s opatrností jsou vozovky i dálnice na severu Moravy a Slezska. Na většině území sněží, silničáři varují před ledovkou.


Zledovatělá vozovka je v ulici Okrajová v obci Havířov na Karvinsku.


Ledovku a průjezd se zvýšenou opatrností silničáři hlásí také na silnici 4848 u obce Tichá na Novojičínsku. Zvýšená opatrnost je podle nich nutná kolem celé obce Frenštát pod Radhoštěm.


V Jeseníkách hustě sněží, je zataženo a fouká silný vítr, teplota klesla k minus pěti stupňům Celsia. Na silnicích nižších tříd leží vrstva nového sněhu.


Sněží také v Beskydech. Na silnicích ve vyšších polohách je vrstva nového, místy ujetého sněhu.
 

tn.cz / mediafax / kos

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz