Zpravodajství

Ukrajinci upalují psy a kočky zaživa, prý se připravují na Euro

Ukrajina opět šokuje svět. Problém s toulavými psy na ulicích řeší po svém - upaluje je v mobilním krematoriu. A často zaživa!

Ukrajina brzy otevře své hranice mnoha turistům – bude společně s Polskem pořádat fotbalové Euro 2012. Země se na nápor turistů a fanoušků připravuje po svém. Jeden z největších problémů - toulavé psy, kteří jsou k vidění na mnoha místech, řeší na Ukrajině opravdu radikálně. Upalují je, informoval portál tvnoviny.sk.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

Ve městě Lysychansk na východě země začali problém toulavých psů řešit opravdu radikálně. Město koupilo mobilní krematorium, které se dokáže rozpálit na 900 °C. Odchytová služba tak projíždí okolím a chytá psy. Jestli jde o toulavé nebo třeba jen zaběhnuté, nikdo nerozlišuje.

Petici proti upalování zvířat na Ukrajině můžete podepsat zde.

Praxe odchytové služby je o to více šokující, že některé důvěřivé psy, které se podaří chytit živé bez nutnosti střelby, házejí pracovníci odchytu do pece zaživa. To je ve světě naprosto ojedinělá praxe a nejeden ochránce zvířat se jistě kvůli tomu bude bouřit. Dokonce už se připravuje petice proti tomuto strašnému týrání, ale než se dostane k prezidentovi, bude pozdě – ulice už budou od psů "vyčištěné“ nelidským způsobem.

ČTĚTE TAKÉ:

Mladík upálil kočku na autobusové zastávce

Ovšem ani psi, kteří "mají štěstí“ a před upálením je čeká kulka, neujdou mnohdy utrpení. Ne všechny se totiž podaří usmrtit kulkou a že by se pracovníci odchytové služby nějak stresovali trápením postřeleného zvířete, se rozhodně říct nedá.

Na Ukrajině byl problém s toulavými psy dlouho přehlížen. K akci donutilo zemi až blížící se Euro. Ovšem ani představitelé fotbalové federace UEFA tuto metodu čištění ulic neschvalují, ozývají se také zahraniční státy, Ukrajinci ale na protesty nedbají.

Petici proti této hrozné praxi podepsalo už asi půl milionu lidí a stále přibývají další podpisy. Až jich bude 750 tisíc, petice bude odeslána prezidentu Viktoru Janukovyčovi. Je zarážející, že prezident se problémem nezabývá i bez petice.

tn.cz / mediafax / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz