Zpravodajství

Co s PEDOFILY? Poslanci schválili chemickou KASTRACI!

Poslanci Státní dumy, dolní komory ruského parlamentu, v úterý schválili zákon, který zpřísňuje tresty pro pedofily. Delikventům bude hrozit doživotí nebo chemická kastrace.

Útočníci na děti nebudou moct vyjít z vězení na podmínečné propuštění a recidivisté mohou dostat doživotní trest vězení. Kastrace se ale nebude týkat všech pedofilních násilníků. Soudci budou mít možnost ji nařídit jen u pachatelů, kteří zneužili děti ve věku třináct a méně let a lékaři u nich diagnostikovali psychologickou poruchu.


ČTĚTE TAKÉ:

Makedonie zveřejní na Facebooku seznam pedofilů i s fotkami!

Zákon ještě musí schválit Rada federace, horní komora ruského parlamentu, a podepsat prezident Dmitrij Medvěděv. To se pokládá za formalitu, protože to byl právě Medvěděv, který se zákonem v květnu 2011 přišel. Prezident se tehdy vyslovil pro co nejtvrdší tresty pro pedofily a řekl, že liberální přístup v tomto případě naprosto není na místě.

Je to přitom mírnější verze zákona než ta z roku 2009, která u sexuálních zločinů na dětech počítala s povinnou chemickou kastrací ve všech případech.

Chemická kastrace pedofilů, která zapříčiní pokles hladiny mužského hormonu testosteronu a tím i sexuálního apetitu, se používá v několika zemích včetně Kanady, Velké Británie, Francie, Německa, Dánska, Izraele, Norska, Švédska, Polska a v některých státech USA.

tn.cz / mediafax / kos
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz