Zpravodajství

Údajný únos kojence na Trutnovsku byla lež. Ze smrti miminka obvinila policie matku

Údajný únos kojence na Trutnovsku byla lež. Ze smrti miminka obvinila policie matku
Zdroj: Mediafax

Čtyřměsíční miminko z Radvanic na Trutnovsku, po kterém policie pátrala od pátečních odpoledních hodin, se našlo mrtvé. V sobotu policie vzala do vazby matku, která údajný únos nahlásila.

V pátek odpoledne nahlásila čtyřiadvacetiletá matka údajný únos svého dítětte. Policisté, kteří od ní rychle získali popis pravděpodobného pachatele včetně toho, že měl odjet ve vozidle tmavé barvy, ihned rozjeli rozsáhlou pátrací akci. Dítě ještě v pátek večer nalezli mrtvé.
 

"V sobotu v poledne byla čtyřiadvacetiletá matka dítěte obviněna ze zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví a z týrání svěřené osoby. Příčinu úmrtí dítěte a souvislost mezi trestním jednáním obviněné určí soudní pitva a zadané znalecké posudky," upřesnila mluvčí. V případě prokázání viny hrozí ženě 12 let vězení.

Podle našich informací žila rodina v paneláku nedaleko lesa. Policsté vyhlásili na případ informační embargo.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

Ježková zdůraznila, že k velmi rychlému objasnění případu zásadním způsobem přispěla úspěšná pátrací akce, která byla v horském těžko přístupném terénu a za maximálního nasazení policistů a vrtulníku s termovizí.


ČTĚTE TAKÉ:

Matka zavraždila čtyři děti! Před soud půjde asi v dubnu

"Verzi únosu jsme od počátku brali vážně, jevila se jako vysoce věrohodná a kvůli blízkosti státní hranice i hrozila verze únosu do zahraničí. Kromě této varianty jsme pracovali i s dalšími a jedna z nich se potvrdila," dodala Ježková. Vyšetřovací tým nyní připravuje podnět pro vzetí obviněné do vazby a v průběhu celého odpoledne budou pokračovat výslechy obviněné i dalších lidí.

Pátrací akce přinesla výsledek zhruba po třech hodinách, kdy se tělíčko dítěte našlo v lese za obcí nedaleko lyžařských vleků. Tým kriminalistů ohledával místo nálezu dlouho do noci.

fim, muf s přispěním Petra Brzka, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz