Zpravodajství

Konečně! Podvodnici, která okrádala důchodce pod záminkou vracení přeplatků, chytila policie

Podvodnici, která využívala neinformovanosti důchodců dopadla vyškovská policie. Využila k tomu prastarý trik s vracením přeplatku za elektřinu.

Až dvouleté vězení hrozí neznámé podvodnici, která okradla ve Vyškově o úspory v řádu desítek tisíc korun důchodkyni. Starší lidé by měli být v komunikaci s cizími lidmi více obezřetní, řekla v sobotu agentuře Mediafax vyškovská policejní mluvčí Alice Navrátilová.
 

ČTĚTE TAKÉ:
 

Falešní topenáři okrádají důchodce. PŘEHLED jejich dalších triků


Žena přišla k seniorce v týdnu s vrácením přeplatku za elektřinu. "Důchodkyně trik s pětitisícovou bankovkou neprohlédla a ochotně podvodnici vrátila zbytek peněz a obálku s úsporami odložila na stolek. Falešná pracovnice provádějící měření a vyúčtování elektřiny ji vzala a utekla," popsala Navrátilová.

ČTĚTE TAKÉ:

Velký podvod s hazardem! Peníze na charitu firmy posílaly samy sobě


Policie varuje starší občany před podobnými situacemi. "Měli by si dát pozor na výhodné nabídky jako vrácení přeplatků a podobných věcí. V takových případech vždy přijde složenka. Je potřeba si při komunikaci s cizími lidmi ověřit informace. Apelujeme také na rodinné příslušníky seniorů, aby je před podvodníky varovali," uzavřela mluvčí.
 

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz