Zpravodajství

Stařenka umlátila v domově důchodců v Ledči seniorku, pak chtěla zabít i další ženu

Z vraždy a pokusu o další vraždy se teď bude před soudem zpovídat sedmdesátiletá Středočeška. Loni v létě v Ledči nad Sázavou brutálně umlátila o šest let starší stařenku, teď vyšlo najevo, že se na podzim pokusila o další vraždu.

Až výjimečný trest hrozí sedmdesátileté důchodkyni ze středních Čech. Policie ji už loni obvinila z vraždy seniorky v domově pro seniory v Ledči nad Sázavou. "Teď přibylo obvinění z dalšího pokusu o vraždu," uvedla mluvčí policie Kraje Vysočina Dana Čírtková.

Sedmdesátiletá vražedkyně loni v říjnu umlátila šestasedmdesátiletou obyvatelku Domu s pečovatelskou službou v Ledči nad Sázavou. Seniorku pachatelka opakovaně brutálně tloukla pěstmi do obličeje a do hlavy a nakonec ji ještě nejméně třikrát praštila do hlavy skleněnou vázou. "Těmito útoky způsobila ženě tak závažná poranění, kterým seniorka na místě podlehla,“ doplnil kriminalista Michal Laška.

PSALI JSME

Stařenku v Ledči zavraždila šílená důchodkyně

Ženu proto policisté už v listopadu obvinili z vraždy a soud ji poslal do vazby. Teď ale vyšlo najevo, že vražedkyně neútočila jen jednou. "Když kriminalisté z Vysočiny prováděli šetření v případu vraždy seniorky v Ledči nad Sázavou zjistili, že se podobný útok na seniorku odehrál loni v říjnu na Berounsku. Dalším šetřením se nám podařilo prokázat, že oba útoky má na svědomí stejná pachatelka,“ kriminalista Pavel Kubiš.

K případu došlo 24. října 2011 v Domě s pečovatelskou službou v Tmani na Berounsku. "Do bytu vešla pachatelka pod záminkou prohlédnutí bytu. Poté v chodbě bytu zcela bezdůvodně napadla tehdy šestasedmdesátiletou obyvatelku bytu. Ženě nejdříve úmyslně podrazila nohy, aby žena spadla na zem,“ popsala útok Čírtková.

Ležící oběť pak vražedkyně praštila do hlavy železnou tyčí, kterou si přinesla s sebou. I tak ale stačila napadená žena zavolat o pomoc, což jí nakonec zachránilo život. "Do bytu přiběhly dvě sousedky a přivolaly na místo policejní hlídku,“ dodala mluvčí. Zraněná žena byla okamžitě převezena do nemocnice v Hořovicích, pachatelka z místa činu stačila utéct.

Policisté už případ předali krajskému státnímu zástupci v Hradci Králové. V případě prokázání viny hrozí vraždící seniorce trest odnětí svobody v trvání patnácti až dvaceti let nebo výjimečný trest.

tn.cz / dv
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz