Zpravodajství

Řidiče autobusu trefil kus plechu do srdce. Než zemřel, zachránil cestující

Čína má nového hrdinu. Bohužel in memoriam. Je jím řidič autobusu, kterého na dálnici zranil kus plechu z protijedoucího kamionu. Navzdory smrtelným zraněním a obrovské bolesti zastavil a ukázkově zachránil cestující.

Hrdinou je, či spíše byl, osmačtyřicetiletý Pin Wu. Jeho statečné a obětavé chování zachytila vnitřní kamera autobusu, zaznamenala i letící předmět, který muže zabil. Nehoda se stala toto úterý na východě Číny.
 

Na záznamu je patrné, jak autobus poklidně jede po dálnici, když z protisměru dálnice obrovskou rychlostí přilétne kus plechu. Letí takovou rychlostí, že není v lidských silách na ohrožení reagovat. Plech projel předním oknem autobusu jako nůž máslem a v kaskádě skleněných úlomků připomínajících malý výbuch narazil do hrudníku řidiče.
 

Teprve v tu chvíli řidič prokázal své hrdinství a odpovědnost. Takřka automatickými pohyby i přes obrovskou bolest dokázal zastavit autobus, zatáhnout ruční brzdu a rozsvítit výstražná světla. Až pak se s velkým úsilím a zjevnou bolestí dokázal vyprostit z bezpečnostních pásů. Jako by toho nebylo málo, upozornil ještě cestující, aby z autobusu nevylézali, protože jim na dálnici hrozí nebezpečí. Teprve potom se těžce zraněný muž zhroutil.
 

[IMAGEBOX_869967]HRDINA! Zachránil chlapce z hořícího domu! Video![IMAGEBOX_869967]
 

O čtyři dny později z nemocnice dorazila smutná zpráva. V pátek Pin Wu zemřel. Letící kus plechu mu zlomil tři žebra a poranil srdce. Pro svých posledních čtyřiadvacet pasažérů se stal hrdinou a společně s nimi ho tak vidí i zbytek Číny, když se o příběhu dozvěděl. "Cestující ho chválili za to, jak byl oddaný řidič a že pro něj bezpečnost cestujících byla nejdůležitější, přestože se ocitl v tak hrozné situaci," prohlásil šéf odboru bezpečnostní kontroly pro dálkovou dopravu Chen Yibo.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz