Zpravodajství

Blíží se tropy! Kde se osvěžíte nejlepší zmrzlinou?

Blíží se tropy! Kde se osvěžíte nejlepší zmrzlinou?
Jaro v ulicích - ilustrační foto Zdroj: Mediafax

Úměrně s teplotou stoupá chuť na zmrzlinu. A protože se už rtuť teploměru blíží ke 30 stupňů, připravili jsme pro vás pár tipů, kde si zmrzlinu určitě vychutnáte! Pokud chcete i trochu zaexperimentovat, víme, kde mají "bábovkovou" zmrzlinu.

Brno


Cukrárna Diana


Server Munimedia.cz se pustil do testování zmrzlin v Brně. A tahle cukrárna získala první místo. Místní stracciatellu hodnotí jako lahodnou a smetanovou a nebojí se ani říct, že v životě neměli lepší zmrzlinu. Pokud tedy jdete kolem, byl by hřích se nezastavit.


Cukrárna Aida


Na druhém místě se umístila cukrárna Aida. "Zmrzlina je chutná, s velkými kousky čokolády a dostanete ji rychle," hodnotí web její pozitiva. I cena je velmi příznivá, kopeček si vychutnáte je za 15 korun.


ČTĚTE TAKÉ:

Další skandál: V polské zmrzlině našli chemikálii na zabíjení vší

Plzeň


Pizzeria Martinská


Výbornou zmrzlinu v Plzni najdete právě v této pizzerii. "Možná vám 15 korun za kopeček přijde moc, ale není kopeček jako kopeček. Tohle je italský kopeček, na české poměry kopec. A navíc není zmrzlina "umělá"," píše nadšený zákazník v diskuzi.

Olomouc


Točená zmrzlina na Dolním náměstí


Sice se jedná jenom o stánek, zato si místní zmrzlinu pochvalují všichni. "Je to nejlepší točená vanilková, kterou jsem kdy měl," libuje si zákazník.

ČTĚTE TAKÉ:

Vanilková krize! Zdraží zmrzlinu a další výrobky

Praha


Ovocný Světozor


Naprostá klasika, kde nešlápnete vedle. Můžete si zde dát točenou (z jahod a banánů) i kopečkovou zmrzlinu. Pokud si budete chtít opravdu pochutnat, dejte si kopeček super ovocné, který stojí 22 korun, ale zato obsahuje 80 procent ovoce a je bez přidaného cukru.


Angelato


V Angelatu se řídí heslem "více než zmrzlina" a nadšení zákazníci souhlasí. "Zmrzlina v Angelatu je nejlepší. Nejradši mám Bacio a Mozart!" říká jedna. Nabízejí smetanové zmrzliny, které vyrábí z plnotučného mléka, smetany a dalších přírodních ingrediencí, nebo ovocné. Za porci sice zaplatíte 35 korun, ale je pořádná.

ČTĚTE TAKÉ:

Tesco musí stáhnout nebezpečnou zmrzlinu

Na závěr něco netradičního


Citronovou, jahodovou nebo vanilkovou najdete všude. Mrkvovou, špekovou nebo vepřo-knedlo-zelo jenom v cukrárně U Schwarzkopfa u Stráže pod Ralskem. Z více než devadesáti druhů zmrzlin si určitě vybere každý a pokud se nebojíte experimentovat, zkuste příchuť bábovka.

A kam chodíte na zmrzlinu vy? Napište nám na zpravy@nova.cz, kde mají nejlepší!

anš, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz