Zpravodajství

Muži (43 a 48) zneužívali dívenku z Jesenicka přes Skype

Dva muži (44 a 48) zneužívali nezletilou dívku prostřednictvím Skypu. Chtěli po ní, aby se svlékala a prováděla různé sexuální praktiky před web kamerou.

Třiačtyřicetiletý muž z Prahy a osmačtyřicetiletý muž z východních Čech komunikovali prostřednictvím Skypu s nezletilou dívenkou z Jesenicka. "Na tom by nebylo až tak nic špatného, ale oba dva po dívce požadovali, aby se před webovou kamerou svlékala a provozovala různé sexuální praktiky. Po internetu jí také zasílali nemravná videa, jak cizí, tak vlastní výroby. Toto vše dělali i přesto, že znali věk dívky, který jim prozradila. Navíc si oba museli být jejího věku vědomi, protože ji opakovaně viděli přes kameru,“ policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

ČTĚTE TAKÉ:
Strýc znásilňoval neteř, po dívce chtěl zvrácené sexuální hrátky

Od počátku muži dívce zatajovali svůj skutečný věk a tvrdili, že mají okolo patnácti let. V momentě, kdy dívka náhodou zjistila skutečnost a chtěla se vším skončit, nabízel jí mladší z mužů různé odměny, které jí nikdy neposlal.


První informace o případu získali policisté od rodičů dívky, kteří na jejím počítači objevili podezřelou komunikaci. Kriminalisté ihned začali pátrat po identitě obou mužů. "Protože muži s dívkou komunikovali přes sociální síť Skype, která sídlí v Lucembursku, museli prvotní informace získat pomocí mezinárodní policejní spolupráce. Pak nastala pro policisty několikaměsíční nimravá práce, kdy museli vypátrat různé střípky informací, které nakonec poskládali a získali tak skutečná a reálná jména dvou pachatelů,“ upřesnila Neubauerová.


U třiačtyřicetiletého muže z Prahy policisté při domovní prohlídce našli stěžejní důkazy a zadrželi ho. Kriminalisté mu muži sdělili podezření ze spáchání přečinu svádění k pohlavnímu styku a ohrožování výchovy dítěte. Druhý podezřelý muž z východních Čech je už za podobnou činnost stíhaný.


"Apelujeme na všechny rodiče, aby důsledně kontrolovali své děti. Mohou si myslet, že když dítě sedí doma u počítače, vůbec nic mu nehrozí. Ale opak je pravdou. Útočníci si své malé oběti v dnešní době hledají právě zejména prostřednictvím chatu, SMS zpráv, ICQ, Facebooku a Skypu,“ varovala mluvčí.

 

tn.cz / mediafax / kos
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz