Zpravodajství

Zpěvačka Vondráčková poslala kriminálku na aktivistu Šinágla

Zpěvačka Vondráčková poslala kriminálku na aktivistu Šinágla
Zdroj: Korzo

Protikomunistického aktivistu Jana Šinágla stíhá policie. Paradoxně kvůli popírání genocidy. Zažalovala ho zpěvačka Helena Vondráčková se svým manželem Martinem Michalem a exposlancem Bohuslavem Hubálkem.

"Mohu pouze potvrdit, že vyšetřovatel zahájil trestní stíhání osoby pro trestný čin popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia," sdělila berounská policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Právě berounští policisté mají případ na starosti.
 

Podle serveru iDnes jde skutečně o protikomunistického aktivistu Jana Šinágla a trestní stíhání bylo zahájeno na základě trestního oznámení, podané zpěvačkou Helenou Vondráčkovou s manželem Martinem Michalem a bývalým poslancem Bohuslavem Hubálkem.
 

Této trojici se nelíbí články, které Šinágl publikuje. Jde především o dvě citace. V jedné Šinágl píše, že s atentátem na Heydricha domácí odboj nesouhlasil a v druhé srovnává počet lidických obětí s počtem německých obětí při odsunu.
 

[IMAGEBOX_957999]Válka Brožové a Michala: Ústavnímu soudu přirovnání zpěvačky k trabantu nevadí

[IMAGEBOX_957999]

"Vyšetřování je na počátku, takže nelze předjímat, jak bude pokračovat. Proto nechce vyšetřovatel podávat žádné bližší informace. O ukončení vyšetřování budeme informovat," dodala mluvčí.
 

Šinágl by měl podle serveru jít ve čtvrtek k výslechu na berounskou kriminálku. Podle něj je ale celé obvinění účelové a nesmysl. "Budu chtít vědět jméno dozorujícího státního zástupce a toho, kdo se pod takovou lumpárnu podepsal," řekl iDnes aktivista. Podle něj je totiž na vyšetřování tlak právě ze státního zastupitelství.
 

Zdroj: Mediafax

 

To jeho tvrzení ale odmítá. "Je to jeho klasický argument ve chvíli, když se mu něco nelíbí. Jeho stížnostmi se tady zabývají doslova všichni státní zástupci," vysvětlila serveru Hana Koubíková z berounského okresního zastupitelství. Šinágl je tam známý tím, že stížnostmi a oznámeními "zásobuje" žalobce pravidelně.
 

[IMAGEBOX_709316]Vondráčková nevzdává boj o ODŠKODNĚNÍ! Zažaluje Česko z USA!

[IMAGEBOX_709316]

Server uvedl, že známá zpěvačka a její manžel Martin Michal se s aktivistou nemusí už delší dobu. Soudí se s ním o více než 3,5 milionu korun kvůli textům, které Šinágl o Michalovi publikoval na svých stránkách. V žaludku jim leží i kvůli sbírce, již uspořádal na podporu Marty Kubišové. Právě to by podle Šinágla mohlo za celou věcí stát; mohla by to být jakási forma pomsty.
 

To ale Michal razantně odmítá. "On vede stránky, kde každého uráží a pomlouvá. To, co on předvádí, do slušné společnosti nepatří. Já jsem na takové věci hodně citlivý - celá moje rodina zahynula v Osvětimi," vzkázal Šináglovi.

[IMAGEBOX_713937]Vondráčková ZUŘÍ! Její "národní klenoty" nechtějí hrát v rádiu![IMAGEBOX_713937]
 

Články, které jsou předmětem sporu, zveřejnil Šinágl na svých stránkách. Použil třeba citát ze článku, podle kterého se atentát na Heydricha uskutečnil proti vůli domácího odboje. Dále tvrdí, že počet obětí vypálení Lidic je jen zlomkem obětí poválečné genocidy na sudetských Němcích. A se způsobem, jak v 50. letech vládli komunisté, se nedá vůbec srovnat.

tn.cz / mediafax / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz