Zpravodajství

Skoro milion lidí si musí vyměnit řidičáky! Týká se to i vás?

Skoro milion lidí si musí vyměnit řidičáky! Týká se to i vás?
Zdroj: Mediafax

Staré řidičáky si musí vyměnit do konce příštího roku zhruba 800 tisíc řidičů. Kdo to nestihne včas, musí počítat s frontami na úřadech.

Řidičské průkazy vydávané v rozmezí od 1. ledna 2001 do 30. dubna 2004 musí přibližně 800 tisíc jejich držitelů vyměnit nejpozději do 31. prosince příštího roku.
 

"Uplynutím stanovené doby pro jejich výměnu řidičské průkazy pozbývají platnosti," vysvětlil mluvčí rezortu Martin Novák.
 


 

Ministerstvo doporučuje všem vlastníkům těchto řidičských průkazů, aby zašli na úřad včas a nenechávali výměnu na poslední chvíli a vyhnuli se tak případným frontám na konci etapy.
 

Zdroj: tn.cz / Mediafax

 

Majitelé řidičského průkazu mohou výměnu dokladu vyřídit na určeném pracovišti obecního úřadu obce s rozšířenou působností jako je městský úřad i magistrát města podle místa trvalého pobytu na území České republiky.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz