Zpravodajství

Beduíni blokovali v Egyptě přístup k letišti. Češi nemohli odletět

Beduíni blokovali v Egyptě přístup k letišti. Češi nemohli odletět
Zdroj: isifa.com

Beduíni obsadili silnici u egyptského letiště Marsa Alam. Blokovali turistům přístupovou cestu k odletu ze země.

"Podle informací ministerstva zahraničí došlo k incidentu s beduíny, kteří blokovali přístup k letišti Marsa Alam, v pátek v noci. V současné chvíli se z letiště již odlétá," přiblížil situaci mluvčí ministerstva zahraničí Vít Kolář.

Dodal, že i když se incident dotkl všech cestujících, kteří se ze svých dovolených vraceli do Evropy, konkrétní čísla českých turistů nezná: "To je otázka spíše na cestovní kanceláře než na ministerstvo zahraničí."

Kolář zároveň připomněl, že ministerstvo stále nedoporučuje individuální turistiku po území Egypta mimo oblast Káhiry, Alexandrie a turistických oblastí v Horním Egyptě (Luxor, Asuán, plavba po Nilu).

"Stále tak platí to poměrně přísné varování pro cestu do některých částí Egypta. V souvislosti se zvýšenou hrozbou teroristických útoků, ale i únosů a trestné činnosti, v jejichž důsledku mohou být ohroženy životy, zdraví či majetek českých občanů, se nedoporučuje vůbec cestovat do severní části Sinajského poloostrova včetně turistického letoviska Taba," varoval Kolář.

Související obsah

Při pobytech v turistických letoviscích v jižní části Sinajského poloostrova ministerstvo nedoporučuje cesty mimo tato letoviska.

V oblasti Sinajského poloostrova a zejména v jeho severní části se od počátku roku 2011 výrazně snížila bezpečnost. Negativními faktory jsou zejména pronikání nelegální migrace, pohyb ozbrojených skupin, pašování zbraní a pronikání extrémistů z pásma Gazy. Na základě dosavadního vývoje nelze podle ministerstva zahraničních věcí v nejbližší budoucnosti očekávat zlepšení situace.
 

tn.cz / mediafax / anš
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz