Zpravodajství

Ostravský Breivik může ohrozit své okolí, bude v izolaci

Ostravského Breivika budou držet v izolaci ve vězeňské nemocnici v Brně. Podle lékařů je nebezpečný pro své okolí.

Lékaři po důkladném vyšetření nařídili držet devětadvacetiletého Vojtěcha Mlýnka, který podle policie připravoval útok po vzoru norského atentátníka Anderse Breivika, stranou od okolí. Podle nich je muž pravděpodobně duševně nemocný a není možné jej umístit do klasické vazby, kde by mohl ohrozit další vězně.

"Podle lékařů z Psychiatrické léčebny v Opavě, kde byl hospitalizován zhruba týden,  nebude schopen pobytu v cele," potvrdil soudce Okresního soudu v Ostravě Antonín Šmuk. "Máme podezření, že je duševně nemocný. Svým chováním by mohl být nebezpečný pro okolí," dodal soudce.

Na soud bude Mlýnek čekat ve vězeňské nemocnici v Brně, kde bude v izolaci a pod režimem podobným vazbě. Podle mluvčí české vězeňské služby Gabriely Pohlové umístění Mlýnka do vězeňské nemocnice rozhodně neznamená, že by měl v rámci bezpečnostních opatření volnější režim než jiní vězni ve vazbě.

Související obsah

Odborníci budou nadále sledovat Mlýnkovo chování. Soudce Antoník Šmuk uvedl, že lékaři vypracují znalecký posudek a v něm rozhodnou o tom, zda se Mlýnek bude ze svých činů zodpovídat před soudem. "V této chvíli se zdá, že je schopen účastnit se trestního řízení. Nic nebrání v tom, aby pokračovalo vyšetřování," řekl Šmuk.

V bytě u Mlýnka policisté našli velké množství munice. Obvinili jej z nedovoleného ozbrojování a obecného ohrožování. Podle vyšetřovatelů se chystal napodobit svůj vzor - norského atentátníka Breivika. Ten v loni v červenci připravil o život 69 lidí.

Podívejte se na reportáž o ostravském Breivikovi:

 

s přispěním Marka Švidrnocha, tn.cz / kač
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz