Zpravodajství

Českem se přehnaly bouřky z vedra. Na 19 stanicích padl rekord

Českem se přehnaly bouřky z vedra. Na 19 stanicích padl rekord
Zdroj: Mediafax

Na severozápadě Čech se z veder vytvořily bouřky a přes střední Čechy postupovaly k severovýchodu. Přes den naměřili meteorologové nejvíce stupňů ve Strážnici, kde padl dokonce teplotní rekord.

Ze severozápadu se do Prahy přihnala bouřka. Blesky byly viditelné i v Praze. Podle předpokladu meteorologů bouřka postupovala na severovýchod a Prahu minula. 

Pondělní večerní bouřka se zřejmě vytvořila z tepla, protože výrazné ochlazení meteorologové prorokují až od zítřka. Na frontě se bude vyskytovat více bouřek.

Zdroj: Mediafax

Související obsah

Pondělní teplotní maxima dosahovaly v Česku přesahovaly 31 stupňů Celsia.  Nejvyšší teplotu naměřili meteorologové ve Strážnici 31,1 stupňů Celsia.  A teplotní rekordy padly i na dalších 18 stanicích v Česku, kde se měří déle než 30 let.

Na stanici v Dyjákovicích naměřili 30,4 stupně, v Praze-Karlově 30,2 stupně, na stanici v Lučině 30,1 stupně. Rovných 30 stupňů pak meteorologové naměřili na stanici v Brodě nad Dyjí. Tropická třicítka může padnout na meteorologických stanicích i v úterý.

V noci teploty poklesnou na 15 až 11 stupňů Celsia. Bude polojasno a k ránu se mohou ojediněle objevit i mlhy.
 

tn.cz / mediafax / muf
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz