Zpravodajství

Obrovské betonové květináče zmizí z pražských chodníků

Obyvatelé Prahy 5 si mohou oddechnout. Obří nepraktické květináče, které lemují některé ulice pátého pražského obvodu, z ulic opravdu zmizí.

Záhy po jejich instalaci v červenci letošního roku, začaly betonové vany znepříjemňovat Pražanům život. Nyní to vypadá, že část z 277 květináčů bude skutečně odstraněna. Místním to přislíbila radnice. 

Jedním z míst by mělo být Hořejší nábřeží, kde se lidé proti květináčům ozývali asi nejhlasitěji. Účel květináčů, kvůli kterému je radnice zřídila, tedy že mají zlepšit ovzduší, je chvályhodný. Problém ale je, že zabraly až polovinu chodníků, na kterých stojí. Cesty jsou místy zúženy tak, že po nich jen těžko procházejí maminky s kočárky, nebo po nich projíždějí vozíčkáři. Spekulovalo se i o tom, že květináče měly být využity jako reklamní poutače. To ale radnice popřela.

Související obsah

Květináčů se Praha 5 nezbaví úplně. Budou přesunuty jinam. Radnice slibuje, že tentokrát půjde o místa, na kterých nikomu nebudou vadit. Nové umístění květináčů bude tentokrát Praha 5 konzultovat s odborníky i veřejností. Jejich přemístění posvětil i Státní fond pro životní prostředí. Náklady na přesun květináčů bude hradit dodavatelská firma. Květináče stály 19 milionů korun.
 

s přispěním Silvie Škábové, tn.cz / kisa
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz